دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مراقبتهای پس از کاشت مو / بعد از کاشت مو چگونه بخوابیم؟

بعد از کاشت مو چگونه بخوابیم؟

یکی از مهمترین نکات پس از کاشت مو، نحوه خوابیدن و استراحت بعد از این عمل است. به همین دلیل در این مقاله به جزئیات این موضوع می پردازیم و نکاتی را درباره نحوه خوابیدن در دوران نقاهت بعد از کاشت مو ذکر می‌نماییم.

کاشت مو به روشهای مختلف در کلینیک بهین اصفهان با بالاترین تراکم و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

نحوه صحیح خوابیدن و استراحت کردن پس از کاشت مو، یکی از موارد تعیین کننده موفقیت این عمل است که با کمی دقت و توجه، در صورتی که همه اصول و نکات کاشت مو درست رعایت شده باشد؛ می‌تواند تضمین کننده کاشت مویی موفق در نظر گرفته شود. در اولین ساعات و روزهای کاشت مو، فولیکول‌ها بسیار حساس، آسیب پذیر و ناپایدارند.

به همین دلیل نیاز به مراقبت از آنها در این روزها بسیار زیاد است. روش خوابیدن بعد از کاشت مو از جمله‌ نکات مراقبتی است که باید رعایت کنید. با وجود اینکه هرکسی ممکن است عادت متفاوتی در حین خواب داشته باشد و رعایت نکات مراقبتی حین خواب را دشوار بداند؛ اما لازم است بدانید این دوره موقتی بوده و برای رویش موفق موها لازم است.

طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو | کلینیک تخصصی کاشت مو بهین در اصفهان

نحوه صحیح خوابیدن پس از کاشت مو

در هفته های اول بعد از کاشت مو به دلیل شکننده بودن گرافت ها تماس پیوندها با بالش و سطوح مختلف، خطر از بین رفتن گرافت ها را به همراه دارد. به همین دلیل عدم رعایت دستورالعمل ها می تواند بر نتایج کاشت مو تاثیر منفی بگذارد و موفقیت درمان را به خطر بیندازد. سعی کنید در هنگام خواب پس از کاشت مو از حرکات اضافی بپرهیزید و حتی الامکان از برخورد بالش و رختخواب با گرافت ها خودداری کنید.پس از کاشت مو سر نباید به شکلی قرار گیرد که موهای کاشته شده تحت فشار باشند.

هنگام خواب دقت شود زاویه سر و گردن به درستی تنظیم و رعایت گردد تا میزان خون رسانی به فولیکول‌ها در حین خواب متعادل باشد. در غیر این صورت فولیکول‌های کاشت شده که ضعیف و شکننده می‌باشند؛ به سادگی از دست می‌روند. همچنین شما می توانید بعد از کاشت مو هنگام خواب و استراحت از یک بالش اضافه استفاده کنید. این کار باعث می شود سر نسبت به بدن در ارتفاع بالاتری قرار بگیرد و علاوه بر محافظت از پیوندها، تورم بعد از پیوند مو نیز کاهش یابد.

مورد دیگری که پس از کاشت مو در ارتباط با خوابیدن باید رعایت شود؛ بهداشت و رعایت پاکیزگی هر چیزی می‌باشد که با محل پیوند مو قرار است برخوردی جزئی داشته باشد. بالش و رخت خواب خود را بسیار پاکیزه نگه دارید و به این دلیل که ممکن است در محل کاشت مو در روزهای نخست ترشح وجود داشته باشد؛ توصیه می‌کنیم یک حوله یا ملحفه تمیز و شسته را روی بالش خود بکشید.

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

پس از کاشت مو چه موقع می توانم به حالت عادی بخوابم؟

ما به شما توصیه می کنیم هفته اول بعد از جراحی سر را بلندتر از شبهای دیگر قرار دهید. بعد از گذشت ۷ تا ۱۰ روز که تورم کاهش پیدا کرد، می توانید صاف دراز بکشید. اما بهتر است تا روز دهم استفاه از بالشتک گردنی را ادامه دهید تا پیوندها در موقعیت جدید خود تثبیت شوند و خطر آسیب به آن ها به حداقل برسد. بعد از ثابت شدن گرافت ها، دقت داشته باشید هرگز خودسرانه پوزیشن توصیه شده برای خواب را پس از کاشت مو تغییر ندهید و حتما برای تغییر حالت خواب خود با پزشک مشورت نمایید.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

آیا زدن ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو ضروری است؟

بعد از کاشت مو چه کنیم؟

بایدها و نبایدهای پس از جراحی پیوند مو

علت خونریزی بعد از کاشت مو و روش برطرف کردن آن

قرص سیلدنافیل بعد از کاشت مونظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آنچه موجب سفیدی موهای شما میشودآنچه موجب سفیدی موهای شما میشود

از عوامل اصلی سفیدی زودرس مو میتوان به ژنتیک اشاره کرد ... ادامه مطلب

معرفی روشهای کاشت موی FIT و FUTمعرفی روشهای کاشت موی FIT و FUT

در روشFIT کاشت مو بدون جراحی انجام می‌شود و در روش FUT با جراحی یا استریپ برداری از پشت سر صورت می‌پذیرد و متدهای دیگری که برای کاشت مو نام برده می‌شوند؛ همگی زیر مجموعه این دو روش هستند ... ادامه مطلب

اختلال عملکرد طبیعی پوست با کرم پودر های آرایشیاختلال عملکرد طبیعی پوست با کرم پودر های آرایشی

کرم پودر های آرایشی با ایجاد یک لایه بسیار ضخیم روی پوست مانع عملکرد طبیعی منافذ پوست می شود. متاسفانه امروزه در بعضی از جوامع آرایش به صورت افراطی انجام می شود.مهم ترین مسئله در مراقبت از پوست مرطوب نگه داشتن و جلوگیری از کاهش رطوبت پوست و از طرفی استفاده از ضد آفتاب هاست ... ادامه مطلب

علت ریزش مو در جوانیعلت ریزش مو در جوانی

در برخی شرایط جایگزینی تارهای موی ریخته شده به شکل طبیعی انجام نمی گیرد. در نتیجه تعادل بین تارهای موی ریخته شده و تارهای موی جایگزین شده از بین رفته و کچلی یا طاسی اتفاق می افتد. در این مقاله به بررسی دلایل ریزش مو در جوانی خواهیم پرداخت. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465