دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / بهترین روش های کاشت موی طبیعی کدامند؟

بهترین روش های کاشت موی طبیعی کدامند؟

آلوپسی آندروژنتیک (Androgenetic alopecia (AGA) ) رایج ترین شکل کم مویی و طاسی در مردان و زنان و یک بیماری وابسته به هورمون‌های مردانه یا آندروژن است. به طور متوسط ، یک فرد تقریباً 100000 تا 150،000 مو با تراکم حدود 2 hairs/mm2 دارد و هنگامی که تراکم مو به میزان 50% کاهش یابد ، آلوپسی قابل شناسایی است. در سن 40 سالگی ، نیمی از جمعیت مردان سفید پوست تا حدی تحت تأثیر این نوع از ریزش مو قرار می‌گیرند و ریزش مو در زنان در سنین 20 سالگی تحت تأثیر این الگوی ریزش مو قرار دارد. در مردان ، ریزش مو از الگوی وراثتی پیروی می‌کند. این الگو به دلیل حساسیت های مختلف فولیکول‌های مو به دی هیدروتستوسترون می‌باشد.

5 - آلفا ردوکتاز، تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل می‌کند. دی هیدروتستوسترون باعث ضعیف شدن فولیکول مو و شروع ریزش مو می‌شود. برای درمان این نوع ریزش مو تنها راه کار کاشت مو است که در ادامه به کاشت مو پرداخته می‌شود.

کاشت مو به روشهای مختلف در کلینیک بهین اصفهان با بالاترین تراکم و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو در 25 سال گذشته پیشرفت چشمگیری در حوزه جراحی زیبایی داشته که باعث رضایت بیماران شده است. تکنیک ابتدایی میکرو‌گرافت و روش های استاندارد پیوند فولیکولار که جز دسته جدیدترین و به روزترین روشها هستند که باعث احساس رضایت و خرسندی و ظاهری دلپذیر و طبیعی در متقاضیان کاشت مو شده است.

روش های کاشت موی طبیعی

بهترین روش کاشت مو

در دنیای کنونی با توجه به نوع تغذیه و استرس های روزمره، ریزش مو و طاسی از سنین کم شروع شده است و باتوجه به اینکه گرایش بسمت داشتن ظاهری زیباست و همچنین کمبود زمان بیماران برای استفاده از محلول‌های موضعی برای رسیدن به بهترین نتیجه، روش کاشت مو از کم ضرر ترین و بهترین روش‌ها برای درمان و بهبود طاسی و رسیدن به نتیجه مطلوب و ظاهری زیبا در مدت زمان کم می‌باشد.
در حال حاضر به عنوان استاندارد منحصربفرد در جراحی ترمیم مو (کاشت مو) دو نوع روش اصلی وجود دارد که در بهترین کلینیک‌های زیبایی توسط پزشکان مجرب انجام می‌شود این دو روش عبارتند از:

پیوند واحد فولیکولی (follicular unit transplant) برای اولین بار توسط برنشتاین و همکاران به حوزه جراحی و زیبایی ارائه شد.

کاشت مو به روشFUT

در FUT ، یک نوار پوست از قسمت پشتی پوست سر با جراحی برداشته می‌شود. این ناحیه اهدا کننده برای تهیه در زیر میکروسکوپ به صورت تکه های کوچک یا پیوند ارسال می‌شود که هر کدام حاوی 1-10 تار مو است.
پیوندها با استفاده از پنس به ناحیه طاس کاشته می‌شوند. بعد از عمل ، ناحیه اهدا کننده بخیه زده می شود. معمولاً بیمار به 10 روز تا زمان برداشتن بخیه ها و 20-30 روز در مرحله بهبودی نیاز دارد.
استخراج واحد فولیکولی (Follicular Unit Extraction)

کاشت مو به روش FUE

FUE این روش از بخش‌های کوچکی از پوست با 1-4 تار مو با هم استفاده می کند که به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می‌شوند. این مواد از ناحیه اهدا کننده در قسمت پشتی پوست سر استخراج می شوند ، سپس در زیر میکروسکوپ به قسمت های کوچکتر تقسیم می‌شوند و در نهایت توسط پانچ به ناحیه طاس کاشته می‌شوند. ناحیه اهدا کننده بعد از اتمام عمل لکه هایی گرد کرده است. معمولاً بیمار به 10-15 روز در مرحله بهبودی نیاز دارد. این دو روش از این نظر مشابه هستند که هر دو نتیجه کاملاً طبیعی دارند. روند کاشت یکسان است: هر پیوند فولیکولی به صورت تخصصی یکی یکی در نواحی گیرنده یا نازک قرار می‌گیرد.

تفاوت اصلی بین FUE و FUT نحوه استخراج فولیکول های مو از پشت سر شما است (همچنین به عنوان ناحیه اهدا کننده نیز شناخته می‌شود). با این وجود ، تفاوت های دیگری نیز بین این دو روش وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری برای بهترین روش در نظر بگیرید.

تفاوت کاشت مو به روشهایFUT و FUE

تفاوت اصلی بین روشهای FUT و FUE در روش برداشت موهای اهدا کننده است. در طی فرآیند FUT ، متخصص یک نوار سالم از پوست مو را از اهدا کننده ، معمولاً از پشت سر آنها جدا می کند. سپس این نوار به گرافت های کوچک واحدهای فولیکولی منفرد از یک تا چهار تار تقسیم می شود. با این وجود FUE از آخرین فناوری برای استخراج واحدهای فولیکولی جداگانه از پوست سر استفاده می کند. این فرایند با استفاده از دستگاه پانچ 8/0 میلی متر تا 1 میلی متر انجام می شود.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

انتخاب بین روش FUE و FUT به شما و پزشک پیوند مو بستگی دارد. پزشک بر اساس طبقه بندی ریزش مو ، اندازه نازک شدن ناحیه و کیفیت و کمیت موی اهدا کننده موجود ، در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.
باتوجه به اینکه این دو روش مدت زمان استراحت بیمار در منزل کوتاه می‌باشد و بیمار پس از مدت کوتاهی به جریان معمول زندگی ادامه می‌دهد بسیار مورد توجه مشتاقان زیبایی و کاشت مو قرار گرفته است.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

آیا جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟

نگهداری از فولیکول های کاشته شده پس از پیوند مو

سوالات رایج کاشت مو

کاشت مو به روش FIT چه معایب و مزایایی دارد و چه مدت ماندگار است؟

آیا بعد از کاشت مو تراکم دوران نوجوانی به موها بازمی گردد؟نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه با استفاده از لیزر کیفیت کاشت مو را افزایش دهیم؟چگونه با استفاده از لیزر کیفیت کاشت مو را افزایش دهیم؟

در کلینیک تخصصی کاشت مو و لیزر بهین برای همه ی بیمارانی که کاشت موی طبیعی انجام می گیرد حداقل 5 جلسه لیزر کم توان رایگان توصیه می شود ... ادامه مطلب

دلایل نازک شدن موی سر و راههای جلوگیری از آندلایل نازک شدن موی سر و راههای جلوگیری از آن

نازک شدن موی سر نشان دهنده یک مشکل جدی است. موهای نازک، بسیار ضعیف و شکننده هستند و استحکام خوبی ندارند این پدیده می تواند مربوط به سبک زندگی و یا ژنتیک باشد. در این مطلب به دلایل نازک شدن مو و مواردی چون نکات مراقبت از مو که منجر به ضخیم تر شدن ریشه مو می شود، اشاره شده است. ... ادامه مطلب

مراقبتهای قبل و بعد کاشت ریشمراقبتهای قبل و بعد کاشت ریش

امروزه روش های مختلفی برای جایگزین کردن موهای از دست رفته وجود دارد و افراد می توانند با عمل کاشت ریش به ظاهر و چهره دلخواه خود برسند. اگرچه دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت ریش دوران مهمی بوده و باید در مورد چگونگی گذراندن آن پرس و جو کرد ... ادامه مطلب

آیا نرم کننده های مو باعث ریزش میشوند؟آیا نرم کننده های مو باعث ریزش میشوند؟

مواد فعال موجود در نرم کننده فقط بر سطح مو تأثیر دارند، به بخش داخلی مو نمی‌ رسند و تأثیری هم روی فولیکول مو ندارند.موهایی که در حمام می ریزند معمولاً موهایی هستند که ریشه سستی دارند و در فاز استراحت قرار گرفته اند و به هر حال قرار است به زودی از روی سرتان بریزید ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465