دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / بهترین روش های کاشت موی طبیعی کدامند؟

بهترین روش های کاشت موی طبیعی کدامند؟

آلوپسی آندروژنتیک (Androgenetic alopecia (AGA) ) رایج ترین شکل کم مویی و طاسی در مردان و زنان و یک بیماری وابسته به هورمون‌های مردانه یا آندروژن است. به طور متوسط ، یک فرد تقریباً 100000 تا 150،000 مو با تراکم حدود 2 hairs/mm2 دارد و هنگامی که تراکم مو به میزان 50% کاهش یابد ، آلوپسی قابل شناسایی است. در سن 40 سالگی ، نیمی از جمعیت مردان سفید پوست تا حدی تحت تأثیر این نوع از ریزش مو قرار می‌گیرند و ریزش مو در زنان در سنین 20 سالگی تحت تأثیر این الگوی ریزش مو قرار دارد. در مردان ، ریزش مو از الگوی وراثتی پیروی می‌کند. این الگو به دلیل حساسیت های مختلف فولیکول‌های مو به دی هیدروتستوسترون می‌باشد.

5 - آلفا ردوکتاز، تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل می‌کند. دی هیدروتستوسترون باعث ضعیف شدن فولیکول مو و شروع ریزش مو می‌شود. برای درمان این نوع ریزش مو تنها راه کار کاشت مو است که در ادامه به کاشت مو پرداخته می‌شود.

کاشت مو به روشهای مختلف در کلینیک بهین اصفهان با بالاترین تراکم و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو در 25 سال گذشته پیشرفت چشمگیری در حوزه جراحی زیبایی داشته که باعث رضایت بیماران شده است. تکنیک ابتدایی میکرو‌گرافت و روش های استاندارد پیوند فولیکولار که جز دسته جدیدترین و به روزترین روشها هستند که باعث احساس رضایت و خرسندی و ظاهری دلپذیر و طبیعی در متقاضیان کاشت مو شده است.

روش های کاشت موی طبیعی

بهترین روش کاشت مو

در دنیای کنونی با توجه به نوع تغذیه و استرس های روزمره، ریزش مو و طاسی از سنین کم شروع شده است و باتوجه به اینکه گرایش بسمت داشتن ظاهری زیباست و همچنین کمبود زمان بیماران برای استفاده از محلول‌های موضعی برای رسیدن به بهترین نتیجه، روش کاشت مو از کم ضرر ترین و بهترین روش‌ها برای درمان و بهبود طاسی و رسیدن به نتیجه مطلوب و ظاهری زیبا در مدت زمان کم می‌باشد.
در حال حاضر به عنوان استاندارد منحصربفرد در جراحی ترمیم مو (کاشت مو) دو نوع روش اصلی وجود دارد که در بهترین کلینیک‌های زیبایی توسط پزشکان مجرب انجام می‌شود این دو روش عبارتند از:

پیوند واحد فولیکولی (follicular unit transplant) برای اولین بار توسط برنشتاین و همکاران به حوزه جراحی و زیبایی ارائه شد.

کاشت مو به روشFUT

در FUT ، یک نوار پوست از قسمت پشتی پوست سر با جراحی برداشته می‌شود. این ناحیه اهدا کننده برای تهیه در زیر میکروسکوپ به صورت تکه های کوچک یا پیوند ارسال می‌شود که هر کدام حاوی 1-10 تار مو است.
پیوندها با استفاده از پنس به ناحیه طاس کاشته می‌شوند. بعد از عمل ، ناحیه اهدا کننده بخیه زده می شود. معمولاً بیمار به 10 روز تا زمان برداشتن بخیه ها و 20-30 روز در مرحله بهبودی نیاز دارد.
استخراج واحد فولیکولی (Follicular Unit Extraction)

کاشت مو به روش FUE

FUE این روش از بخش‌های کوچکی از پوست با 1-4 تار مو با هم استفاده می کند که به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می‌شوند. این مواد از ناحیه اهدا کننده در قسمت پشتی پوست سر استخراج می شوند ، سپس در زیر میکروسکوپ به قسمت های کوچکتر تقسیم می‌شوند و در نهایت توسط پانچ به ناحیه طاس کاشته می‌شوند. ناحیه اهدا کننده بعد از اتمام عمل لکه هایی گرد کرده است. معمولاً بیمار به 10-15 روز در مرحله بهبودی نیاز دارد. این دو روش از این نظر مشابه هستند که هر دو نتیجه کاملاً طبیعی دارند. روند کاشت یکسان است: هر پیوند فولیکولی به صورت تخصصی یکی یکی در نواحی گیرنده یا نازک قرار می‌گیرد.

تفاوت اصلی بین FUE و FUT نحوه استخراج فولیکول های مو از پشت سر شما است (همچنین به عنوان ناحیه اهدا کننده نیز شناخته می‌شود). با این وجود ، تفاوت های دیگری نیز بین این دو روش وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری برای بهترین روش در نظر بگیرید.

تفاوت کاشت مو به روشهایFUT و FUE

تفاوت اصلی بین روشهای FUT و FUE در روش برداشت موهای اهدا کننده است. در طی فرآیند FUT ، متخصص یک نوار سالم از پوست مو را از اهدا کننده ، معمولاً از پشت سر آنها جدا می کند. سپس این نوار به گرافت های کوچک واحدهای فولیکولی منفرد از یک تا چهار تار تقسیم می شود. با این وجود FUE از آخرین فناوری برای استخراج واحدهای فولیکولی جداگانه از پوست سر استفاده می کند. این فرایند با استفاده از دستگاه پانچ 8/0 میلی متر تا 1 میلی متر انجام می شود.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

انتخاب بین روش FUE و FUT به شما و پزشک پیوند مو بستگی دارد. پزشک بر اساس طبقه بندی ریزش مو ، اندازه نازک شدن ناحیه و کیفیت و کمیت موی اهدا کننده موجود ، در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد.
باتوجه به اینکه این دو روش مدت زمان استراحت بیمار در منزل کوتاه می‌باشد و بیمار پس از مدت کوتاهی به جریان معمول زندگی ادامه می‌دهد بسیار مورد توجه مشتاقان زیبایی و کاشت مو قرار گرفته است.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

بهترین نتایج کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

آیا کاشت مو به روش sut عوارض دارد؟

عوامل مؤثر در تعیین هزینه کاشت مو

کاشت موی ایده آل چه ویژگی هایی دارد؟

کاشت مو به روشهای FIT و FUTنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

تراکم کاشت مو، ظاهر طبیعی موهای کاشته شده را نشان می‌دهد که بدون شک بهترین نتیجه کاشت مو با تراکم بالا را نشان خواهد داد. موها طبیعی‌تر، پر تر به نظر می‌رسند و بهترین نتیجه را برای بیمار پس از کاشت مشاهده می‌شود. ... ادامه مطلب

چه کسانی نمی توانند عمل کاشت مو را انجام دهند؟چه کسانی نمی توانند عمل کاشت مو را انجام دهند؟

کاشت مو یک روش عالی برای بهبود کیفیت زندگی افراد است اما به یاد داشته باشید که همه افراد واجد شرایط برای کاشت مو نیستند. قبل از کاشت مو، سوابق پزشکی و اطلاعات ژنتیکی شما به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و موضوعاتی مانند نحوه انجام عمل جراحی و مراحل مهم پس از عمل برای شما تبیین می‌شود ... ادامه مطلب

تاثیر مزوتراپی در سلامت مو و رفع ریزش موتاثیر مزوتراپی در سلامت مو و رفع ریزش مو

ریزش موی سر امروزه به‌ عنوان موضوعی نگران‌ کننده برای بسیاری از افراد اعم از مرد و زن است. یکی از روش های کم تهاجی که می تواند به افراد دارای ریزش مو کمک کند، مزوتراپی مو است. ... ادامه مطلب

اقدامات لازم پس از کاشت مو به روش ترکیبیاقدامات لازم پس از کاشت مو به روش ترکیبی

روش کاشت موی ترکیبی برای افرادی که حجم ظاسی آنها بسیار بالا است استفاده میشود. اگر میزان ریزش مو زیاد باشد و نتوان با یک جلسه کاشت مو ناحیه ای که مدنظر شماست برای کاشت مو را انجام داد از این روش برای کاشت مو استفاده میکنند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465