دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت ریش و سبیل / مراحل کاشت سبیل و ریش

مراحل کاشت سبیل و ریش

پس از آغاز دوران بلوغ، موی ریش ضخیم تر می شود و در عرض سه سال شکل نهایی خود را پیدا می کند. مگر اینکه تغییر مهمی در سطح هورمون های مرد ایجاد شود، در غیر این صورت موی ریش ویژگی های مشخصه خود را حفظ می کند. تا به حال، هیچ روش درمانی یا زیبایی برای رشد موی طبیعی در ناحیه های بدون مو وجود نداشته است. این مساله برای ریش و سبیل نیز صدق می کند. راه حلی که وجود دارد کاشت موی ریش و سبیل با موی طبیعی خود فرد است.

کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی که هورمون ها به سطح پایه خود می رسند، انجام داد. بهتر است کاشت ریش و سبیل در مردانی صورت بگیرد که دوست دارند سبیل بزرگی داشته باشند، اما موی ریش آنها نامنظم یا ناکافی است. کاشت ریش و سبیل در افراد سالمی که اصلا ریش ندارند یا در ریش خود قسمت های طاسی وجود دارد قابل انجام است. یکی از شایع ترین اقدامات کاشت موی ریش و سبیل در ناحیه دارای جای زخم است.

در ادامه این مطلب به مراحل و روشهای کاشت ریش و سبیل می‌پردازیم و شما را با مراقبتهای پس از این عمل آشنا می‌نماییم.

شما می‌توانید برای کاشت ریش و سبیل در اصفهان به کلینیک تخصصی بهین مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مراحل کاشت ریش و سبیل

مانند سایر اقدامات پیوندی این روش با معاینه پزشک آغاز می‌شود. در این مشاوره دو نکته اصلی در نظر گرفته شده است. اول، نیازهای نواحی گیرنده صورت (لکه ها یا لکه های طاس صورت شما که موها پیوند می‌شوند) و دوما تعداد گرافت هایی که می توان از ناحیه اهدا کننده بدست آورد (محلی که ما از آنجا مو می‌گیریم)

مراحل کاشت سبیل و ریش

کاشت ریش و سبیل به روش DHI

ابتدا هر فولیکول مو یکی پس از دیگری از پشت سر، بین دو گوش گرفته می‌شود. این پیوندهای مو سپس در مناطق لازم از طریق صورت کاشته می‌شود. طبق معمول در پیوند DHI ، این کار با کمک قلم کاشت انجام می‌شود. به همین ترتیب، اگر انبوهی از مایعات موجود باشد، و اگر بیمار در تلاش است تا ریش موجود در صورت خود را ضخیم کند ، ممکن است از گردن یا زیر چانه مو گرفته شود.

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

در این قسمت از فرآیند، پیوند موی صورت استخراج واحد فولیکولار (FUE) نیز می‌تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود، اگرچه ما معمولاً روش DHI را توصیه می‌کنیم.
روش DHI برای ریش اساساً نوع پیشرفته پیوند ریش FUE است که نوید دقت و تراکم آن را می‌دهد. درست مانند سایر کاشت های معمول مو، درد حین کاشت ریش و سبیل درد شدیدی احساس نمی‌شود. هیچ جای زخمی و بخیه در ناحیه صورت وجود نخواهد داشت، اگرچه پوسته هایی وجود دارد که باید بهبود یابد، مانند سایر پیوندها.

PRP

تمیز کردن و PRP یک روز پس از عمل، بیماران در کلینیک به یک روش تمیز کردن معمول و درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) مراجعه می‌کنند. قبل از ترک کلینیک به شما دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مراقبت از ناحیه پیوند (و همچنین ناحیه اهدا کننده) در دوره بعد از عمل داده می‌شود. ما همچنین نمایشی از نحوه شستن صورت در دوره نقاهت ارائه خواهد شد.

زمان بهبودی و دستورالعمل‌ها همان روشهای معمول DHI یا FUE برای کاشت مو هستند. به طور معمول ، باید به مدت 2 ماه از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب در منطقه خودداری کنید.

مراقبت‌های پس از کاشت ریش و سیبیل

معاینات معمول قبل از عمل ضروری است. عمدتا به دلیل اینکه این جراحی یک روش جراحی طولانی،کامل و بسیار طاقت فرسا است ، نیاز به یک تیم آموزش دیده و از نظر فنی کاملاً آماده و یک جراحی مناسب دارد.
منطقه برداشت شده باید پس از 3 روز شسته شود. پوسته پس از درمان ایجاد می‌شود. طی 1 هفته ، پوسته ها ریخته می‌شوند و روند بهبودی شروع می‌شود. 15 روز پس از پیوند سیبیل، می توان موها را با قیچی کوتاه کرد، اما تراشیدن مو توصیه نمی‌شود.
برای جلوگیری از آسیب به فولیکول‌های مو در منطقه کاشت و محافظت در برابر خطر عفونت 3 روز استراحت پس از درمان الزامی است.
باید از تراشیدن یا تراشیدن ناحیه به مدت یک ماه خودداری کنید و همچنین به مدت یک ماه از اصطکاک شدید، فشار آب یا آب‌گرم بر روی ناحیه جلوگیری کنید. ممکن است هر روز صورت را به آرامی بشویید و مرطوب کنید، همانطور که در یک محیط طبیعی انجام می‌شود. موهای پیوندی در ماه اول (یا در هفته های بعد) می‌ریزند. سپس، بعد از شش ماه ، بیماران بیشتر نتیجه نهایی را می‌بینند. بسته به تعداد فولیکول های پیوندی، ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد تا همه چیز به طور طبیعی و طبیعی رشد کند ، مثل اینکه همیشه در آنجا بوده است. همچنین مصرف آنتی بیوتیک ها، مسکن برای درد پس از جراحی، عدم پانسمان در سایت های گیرنده و محدودیت در خوردن و جویدن ضروری است.

بازیابی کاشت موی صورت

یک هفته بعد از پیوند سبیل یا ریش، منطقه پیوندی بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. ناحیه اهدا کننده طی 15 روز بهبود می‌یابد و پس از آن شما همان ظاهر طبیعی قبلی را خواهید داشت. در این دوره پوسته ها بهبود می‌یابند و پیازهای موی کاشته شده محکم و ثابت می‌شوند.
شما در راه ترمیم موی صورت هستید و هرگونه عوارض جانبی نادر است.
یکی از مهمترین جنبه های پیوند ریش و سبیل، ظاهر طبیعی پس از درمان است.
جهت و زاویه مو در مناطق مختلف ریش و سبیل تغییر می‌کند. بنابراین برای درک الگوی طبیعی نیاز به تجربه بیشتر و برنامه ریزی دقیق توسط جراح است و باید طبق آن تنظیم شود.

بهبودی برای پیوند ریش و سبیل

بعد از یک هفته، منطقه پیوندی بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. بازیابی ناحیه اهدا کننده نیز سریع است. در 15 روز ظاهر شما قبل از عمل ظاهر می‌شود. دستورالعمل های بهبودی همان روش کاشت مو FUE است.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض کاشت ریش و سبیل

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

کاشت خط ریش برای چه افرادی مناسب است؟

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

آیا کاشت ریش و سبیل در یک جلسه امکان پذیر است؟

عوامل موثر بر هزینه کاشت ریش

دوره نقاهت کاشت ریشنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علت اصلی ریزش مو در جلوی سرعلت اصلی ریزش مو در جلوی سر

این روز ها افراد بسیار زیادی در دنیا درگیر مشکل ریزش مو و کم‌ پشتی مو های سر هستند. این مشکل در نواحی جلو سر بیشتر از سایر بخش‌ ها ایجاد می‌ شود، بنابراین تأثیر بالایی در زیبایی چهره افراد و کاهش اعتماد به نفس آنها خواهد داشت. ... ادامه مطلب

ترشحات پس از کاشت مو میتواند از علائم عفونت باشدترشحات پس از کاشت مو میتواند از علائم عفونت باشد

پوست سر بعد از تحمل جراحات متعدد حین کاشت مو، برای حفاظت از خود و سایر تارهای مو شروع به تولید و خارج کردن چربی می‌ کند، بنابراین شاهد خروج ترشحات چرب به رنگ سفید یا زرد خواهد بود.با وجود اینکه پزشک برای درمان عفونت بعد از کاشت، دارو تجویز می کند اما بهتر است قبل از بروز عفونت، از آن پیشگیری کنید ... ادامه مطلب

درمان اسکار جوش با چه روشهایی انجام میشود؟درمان اسکار جوش با چه روشهایی انجام میشود؟

جوش یک اختلال پوستی است که باعث ایجاد لکه های مختلفی نظیر جوش های سرسیاه، جوش های سرسفید، کورکها، برآمدگی و تورفتگی ها می شود. با پیشرفت علم پزشکی، برای درمان اسکار جوش می توان از روش های زیادی استفاده کرد. پزشک بهترین روش را با در نظر گرفتن عوامل متعدد توصیه می کند. ... ادامه مطلب

بایدها و نبایدهای پس از جراحی پیوند موبایدها و نبایدهای پس از جراحی پیوند مو

در صورتی که فرد، نکات مراقبتی را بعد از کاشت مو رعایت نکند، ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهد، بنابراین بهتر است قبل از انجام کاشت مو نکات مراقبتی لازم را از پزشک متخصص زیبایی خود دریافت کنید و برای افزایش ماندگاری و مشاهده سریع نتایج به دستورالعمل های مراقبت بعد از کاشت مو بپردازید. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465