دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت ابرو / کاشت ابرو به روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی

کاشت ابرو به روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی

تاثیر ابرو در زیبایی افراد نقش مهمی دارد و به طور کلی ابرو و چشم ها قاب چهره هستند. ابروها حالت چشم را متفاوت تر نشان میدهند. از دست دادن ابرو از نظر زیبایی قابل پذیرش نیست و موجب نگرانی خصوصا در خانمها میشود. کاشت ابرو بسیار شبیه کاشت مو است. انتقال مو از مناطق خاصی از پوست سر به ابروها و از این رو بازسازی ابروها انجام می‌شود. کاشت ابرو روشی ایمن است و در صورت از بین رفتن ابرو یا آسیب ابرو برای اهداف آرایشی و زیبایی استفاده میشود.

کسانی که ابروهای کم پشت یا نازکی دارند و به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده‌اند، از این روش برای داشتن ظاهری زیبا استفاده میکنند و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاشت ابرو به روش FUT پیوند واحد فولیکولی

نواری از پوست سر از محل دهنده (پوست سر خلفی) که به عنوان منطقه دائمی نیز شناخته می‌شود ، برداشته می‌شود. جراحان متبحر قادر به انجام این روش دقیق هستند. هنگام کاشت موی ابرو، تنها واحدهای فولیکولی مورد استفاده، واحدهای متشکل از یک تار مو هستند. برای کاشت ابرو به روش FUT باید فرد متقاضی طی یک جلسه مشاوره در خصوص روش کاشت ابرو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، طرح ابرو مورد بررسی قرار می‌گیرد. مهمترین تفاوتی که بین روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است.

روش های کاشت ابرو

برای برداشت مو به روش FUT از ناحیه‌ی پشت سر و ناحیه پشت گوش استفاده میشود این دو بخش دارای موهایی هستند که به علت مشکلات ژنتیکی دچار آسیب نمی‌شوند و ریزش ندارند، برای ابرو، به علت وجود موهای نازک‌تر و ظریف‌تر در بخش پشت گوش، بیشتر از این ناحیه استفاده می‌شود. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر استریل و یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ی بانک مو علامت گذاری میشود. ناحیه‌ی بانک مو بی حس شده، توسط ابزار حساس و تیز، مو و پوست اطراف آن به اندازه‌ی یک نوار کوچک از سر جدا می‌شود.

معمولا از واحدهای یک تا دو تار برای کاشت ابرو استفاده می‌شود، این واحدها ظرافت و خط رویش زیباتری را برای ابرو فرد ایجاد می‌کنند. قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه‌ی ابرو تجربه زیادی میخواهد. ابرو دارای سه زاویه‌ی رشد در تاج ابرو، بخش پهن ابرو و دم ابرو است، گرافت‌ها به گونه‌ای صحیح در هر کدام از این بخش‌ها قرار میگیرند که به خوبی خط رویش مناسبی را برای متقاضی کاشت ابرو ایجاد کند. برای کاشت ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های یک یا دو تار موی در آن با زاویه رویش مناسب منطقه‌ی کاشت قرار می‌گیرند.

روش کاشت ابرو به روش FUT

  1. بی حسی موضعی: ایجاد برش های کوچک در ابروها و کاشت فولیکول‌ها که کل روش کاشت بدون درد است.
  2. برداشتن فولیکول های مو توسط دستگاه مخصوص: فولیکول‌های موی اهداکننده از سر برداشته می‌شود.
  3. کاشت فولیکول ها در ناحیه موردنظر در ابرو: فولیکول های موی دهنده در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند.

تعداد گرافت برای پیوند ابروFUT

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت موی ابرو تقریبا به 500 و حداکثر 1000 پیوند تقسیم می‌شود که البته وابسته به این است که ضخامت ابروها چقدر باشد.
روند بهبودی در متقاضیان متفاوت است. رشد موهای جدید شش ماه طول می کشد.

مزایا و محدودیت های کاشت ابرو FUT

موهای ابرو را بازسازی و بازیابی می‌کند. ظاهر چشم و زیبایی را تقویت می‌کند. حالت چهره را بهبود می بخشد و روش ایمنی است که از مزایای کاشت ابرو بشمار میرود.
اما اصلاح مورد نیاز خواهد بود و امکان رشد تدریجی مو در ابرو از محدودیتها یا مشکلات پس از کاشت ابرو محسوب میشوند.
رشد موهای سر همچنان طولانی تر از موهای ابرو است بنابراین هنگامی که موی سر به روی ابروها پیوند می‌شود، رشد آن ادامه خواهد داشت، به این معنی که مجبورید آن را به صورت دوره ای کوتاه کنید.

بهبودی و مراقبتهای پس از کاشت ابرو به روش FUT

مزایا و معایب پیوند ابرو به روش FUT

انتقال تعداد زیادی گرافت مو که پس از پیوند ابرو، چهره‌ای زیبا با ابرویی پرپشت خواهید داشت، برداشت مو به روش نواری انجام شده است. در روش FUT که تحت میکروسکوپ‌های استریوسکوپی انجام می‌شود، بافت مو بدون آسیب به بانک مو برداشته می‌شود. در روش FUT مقرون به صرفه است و گرافت‌های بیشتری برای خلق ابروهایی پهن برداشت شده است.
نوار مو که از سر جدا می‌شود، یک اسکار خطی در سر ایجاد میکند، اسکار، می‌تواند ظاهری بد برای فرد ایجاد کند، این نوار در زیر پوشش موهای دیگر مخفی می‌شود، اما با بالا رفتن موها یا کوتاه کردن بیش از حد آن، ممکن است جای زخم به راحتی دیده شود.

مرکز پیوند موی بهین، یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان است. در این مجموعه مجهز، کاشت ابرو و مو، ریش و سبیل با روشهای مختلف قابل انجام خواهد بود. نتایج کاشت مو در این مرکز به دلیل بکارگیری تجهیزات مدرن و بالا بودن سطح تجربه و دانش پزشک، رضایت بخش و مطلوب می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
قبل از کاشت مو لازم است چه نکاتی را بدانیم ؟قبل از کاشت مو لازم است چه نکاتی را بدانیم ؟

تصمیم کاشت مو، یک تصمیم مهم و کلیدی است. پیش از کاشت یا ترمیم مو، لازم است فرد خود را آماده کند، چرا که کاشت مو بسیار حساس بوده و اگر به درستی صورت نگیرد و با روش‌های سنتی و غیرتخصصی انجام شود می‌تواند موجب ریزش مجدد مو شده و تاثیر منفی در روحیه ی فرد بگذارد ... ادامه مطلب

معایب و عوارض کاشت مو چیست؟معایب و عوارض کاشت مو چیست؟

با وجود عوارض پر تعدادی که برای جراحی کاشت مو می توان برشمرد ، باز هم این جراحی نسبتا روشی بی خطر و مطلوب است . انتخاب یک پزشک حاذق و مرکز معتبر در کاهش این عوارض نقش بسزائی دارد ... ادامه مطلب

فواید لیزر تراپی پس از کاشت مو و درمان ریزش موفواید لیزر تراپی پس از کاشت مو و درمان ریزش مو

لیزر تراپی روشی است که با بکارگیری لیزرهای کم توان به درمان و رفع بسیاری از مشکلات پوست و مو می‌پردازد. لازم به ذکر است لیزرتراپی بطور قابل ملاحظه‌ای باعث افزایش رشد مو می‌شود ... ادامه مطلب

تزریق PRP برای حفظ فولیکول ها پس از کاشت موتزریق PRP برای حفظ فولیکول ها پس از کاشت مو

مدتی بعد از کاشت مو، بیشتر فولیکول‌های پیوند شده در محل جدید خود رشد می‌کنند اما دراین‌بین ممکن است پیوند برخی از فولیکول‌ها موفقیت‌آمیز نباشد و رشد نکنند. جستجوی راهی برای افزایش بقای فولیکول‌های موهای پیوندیافته و تسریع بهبودی با حداقل زخم بعد از پیوند، منجر به آزمودن PRP شد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465