دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / کاشت مو چه عوارضی دارد؟

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

کاشت مو (تراکاشت مو) به روش جراحی گفته می‌شود که در آن فولیکول های مو، از ناحیه اهداکننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. همچنین از روش کاشت مو برای بازسازی ابرو، ریش و سبیل، موهای سینه، ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم‌های ناشی از تصادف یا جراحی (عمل های جراحی از قبیل لیفت پوست و کاشت موهای قبلی) استفاده می‌شود.

با در نظر گرفتن مزایای کاشت مو، به هر حال این جراحی می‌تواند با عوارض جانبی خاص خود نیز همراه باشد. در این مطلب بیشتر به عوارض کاشت مو پرداخته می‌شود. شما می‌توانید با مطالعه این مطلب و آگاهی از عوارض معمول و گذرای کاشت مو، همچنین عوارض غیر رایج این روش، بسیاری از نگرانی های مربوط به این عمل را از خود دور کرده و با اطمینان بیشتری تصمیم به انجام یا عدم انجام جراحی کاشت مو بگیرید. در ادامه با ما باشید.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می‌نماید. به همین دلیل توصیه می‌شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عوارض جانبی کاشت مو

بطور کلی می‌توان گفت: کاشت مو در مقایسه با دیگر روش‌های زیبایی، عوارض بسیار کمتری دارد. در روش کاشت مو، بسته به کمبود مداخلات درمانی، اجرای اشتباه درمان، خطاهای تکنیکی پزشک و عوامل فیزیولوژیکی بیمار، ممکن است عوارض جانبی مختلفی وجود داشته باشد. گرچه، اثرات کاشت مو به فرد نیز بستگی دارد، اما تورم، خونریزی، عدم تقارن، فولیکولیتیس، پوسته پوسته شدن، خارش، سکسکه، بی‌حسی، کم پشت شدن و ریزش مو، جزو متداول‌ترین عوارض جانبی کاشت مو هستند.

تورم

تورم، واکنش طبیعی بدن در برابر تغییرات ناشی از جراحی است. بنابراین در صورت بروز تورم پس از کاشت مو نگران نباشید، زیرا این عارضه نشانه ای از روند ترمیم موها است. از آنجایی که در حین جراحی کاشت مو، جراحت هایی روی پوست سر ایجاد می شود، بدن در واکنش به این جراحات و جابجا شدن فولیکول ها، به شکل عوارض کاشت مو پاسخ می دهد. تورم بعد از کاشت مو نیز یکی از همین عوارض است. بنابراین تورم نشانه ای از آغاز فرایند بهبودی است و اصلا نگران کننده نیست.

برخی افراد با مشاهده این عارضه دچار اضطراب می شوند. در حالی که بطور معمول بعد از گذشت ۱ تا ۲ هفته پس از جراحی کاشت مو تورم به خودی خود برطرف می شود. بنابراین با مشاهده عوارض بعد از جراحی، آرام باشید و از استرس دوری کنید تا بدن بتواند مراحل بازسازی را به خوبی طی کند.

اينستاگرام دکتر سليماني

خونریزی

خونریزی نیز مانند تورم یکی از عوارض رایج پس از کاشت مو است. این عارضه در همه ی افراد یکسان نیست و ممکن است در بعضی از افراد اصلا خونریزی وجود نداشته باشد. با این وجود خونریزی در بسیاری از افراد، پس از کاشت مو دیده می‌شود. لازم است بدانید؛ مهارت پزشک در این جراحی تاثیر زیادی در خونریزی بعد از کاشت دارد. زمانی که پزشکی مجرب مراحل کاشت موهای شما را با دقت و به درستی انجام دهد؛ احتمال خونریزی بسیار کم می شود. پس توجه به انتخاب یک پزشک خوب، در کاهش خونریزی بعد از کاشت مو یک امر مهم و ضروری است. نکته حائز اهمیت دیگر در کاهش خونریزی پس از این عمل، مراقبتهای قبل و بعد از کاشت مو است که در مطلبی دیگر به طور مفصل به مراقبتها خواهیم پرداخت.

عدم تقارن

علامتگذاری دقیق در منطقه کاشت مو ریسک عدم تقارن را کاهش می دهد. عواملی مانند طراحی نادرست خط رویش جلوی سر و تفاوت تراکم موی کاشته شده در سمت چپ و راست سر میتوانند سبب عدم تقارن شوند. همیشه علامتی را که در جلوی سر بیمار طراحی شده است، باید در جلوی آینه چک شود، همچنین از پشت سر بیمار و با در نظر گرفتن فاصله از چشم های بیمار به خط جلوی پیشانی توجه شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

التهاب فولیکول مو (فولیکولیتیس)

پس از رشد دوباره مو، التهاب فولیکول مو رخ می‌دهد. فولیکولیتیس که در طول ماه دوم و سوم پس از کاشت مو ایجاد می شود، عارضه ای است که می‌توان آن را به آسانی با استفاده از کرم‌های آنتی‌باکتریال در ناحیه کاشت مو، برطرف کرد.

خارش

پس از کاشت مو، ممکن است در محل کاشت زمانی که موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند یا در ناحیه اهدا کننده مو، خارش شدید احساس شود که بخشی از روند بهبودی است. خشکی پوست سر نیز ممکن است باعث خارش شود. در برخی موارد هم به دلیل آلودگی فولیکول‌های مو یا استفاده اشتباه از محصول نیز ممکن است این خارش رخ دهد. اگر بعد از کاشت مو دچار خارش شدید نگران نشوید. خارش بعد از کاشت مو طی دو هفته به خودی خود از بین می‌رود.

سکسکه

سکسکه را می‌توان یک عارضه جانبی کاشت مو در نظر گرفت، که به ندرت رخ می‌دهد. سکسکه در 4 درصد از افراد، پس از کاشت مو مشاهده شده است. سکسکه در طول کاشت یا کمی پس از آن رخ می‌دهد که به دلیل تحریک دیافراگم بیمار، ناشی از اضطراب و هیجان زیاد است که در طول 2- 3 روز بعد، بطور خودبخود برطرف خواهد شد.

بی حسی کف سر

بی حسی کف سر پس از کاشت مو، از جمله عوارض رایج این عمل است که به طور خفیف در بیماران رخ می دهد. پس از کاشت مو نیاز به مراقبت هایی در دوران نقاهت و مخصوصا در روزهای اولیه بعد از انجام پیوند می باشد تا علاوه بر بهبودی عوارضی مانند بی حسی، امکان برگشت به روال عادی زندگی سریعتر فراهم شود.

کم پشت شدن و ریزش مو

پس از کاشت مو بیماران اغلب با شوک ریزش موی شدید مواجه می‌شوند، برخی از افراد ریزش مو را در قسمت های دیگری از سر که کاشت مو در آنها صورت نگرفته نیز تجربه می‌کنند که این امر می‌تواند برای این افراد دغدغه آفرین باشد و آنها را نگران نماید؛ اما باید گفت که نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. در این مرحله فولیکول ها، وارد فاز استراحت می‌شوند و به همین دلیل است که رشد موی جدیدی بر روی سر دیده نمی‌شود.

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

چگونگی اجتناب از عوارض کاشت مو

در نتیجه پیشرفت تکنولوژی عوارض جانبی مرتبط با کاشت مو تا حد بسیار زیادی کاهش یافته است. تکنولوژی‌هایی مانند تیغ‌های یاقوت کبود (sapphire)، تکنیک FUE و بی‌حسی بدون سوزن باعث افزایش اعتماد به کاشت مو شده است. هنگامی که پزشکان باتجربه و مراکز کاشت معتبر انتخاب شوند، صدمات کاشت مو می‌تواند به مقدار زیادی کاهش یابد.

گرچه اثرات جانبی پس از کاشت مو قابل اجتناب و قابل درمان هستند، اما بیماران باید قبل از انجام کاشت مو، در مورد تمامی خطراتی که ممکن است رخ دهد، اطلاع داشته باشند. همچنین، بیمار باید در مورد داروهایی که مصرف می‌کند و بیماری‌های خود با پزشک صحبت کند. باید در نظر داشته باشید که عوارض جانبی کاشت مو در هر فردی متفاوت خواهد بود، و ممکن است بیش از یک عارضه در فرد ایجاد شود. علاوه بر این، این نکته بسیار اهمیت دارد که از داروها و شامپوهایی که پزشک در دوره بهبودی توصیه می‌کند، استفاده شود.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

روشهای تحریک فولیکولهای مو پس از کاشت مو

معایب و عوارض کاشت مو چیست؟

مراحل کاشت مو به روش DHI

بهترین روش های کاشت موی طبیعی کدامند؟

سوالات رایج کاشت مونظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مزونیدلینگ برای لک و جوانسازی پوستمزونیدلینگ برای لک و جوانسازی پوست

مزونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌ های امروزی بین فرآیندهای نیدلینگ (سوزن‌کاری) شناخته می‌شود که درست مانند میکرونیدلینگ با باعث افزایش سطح ساخت کلاژن و ترميم و جوانسازی پوست می‌ شود. مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. ... ادامه مطلب

معایب کاشت مو به روش FITمعایب کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT دوره ی بهبودی بسیاری کوتاهی دارد و چون بیشترین مقدار مو را می‌توان در یک جلسه برداشت و در محل طاسی سر بیمار کاشت ، اغلب نتایج بسیار خوبی از این روش بدست می آید ... ادامه مطلب

انواع مدل های تزریق ژل لبانواع مدل های تزریق ژل لب

با استفاده از تزریق ژل لب، مشکلات ظاهری لب های بالا و پایین مانند چین و چروک های پوستی و عدم تقارن از بین می روند با سعی بر طبیعی بودن حالت لبها ... ادامه مطلب

علت چرب شدن و ترشحات پوست سر بعد از کاشت موعلت چرب شدن و ترشحات پوست سر بعد از کاشت مو

کاشت مو که یک تکنیک پزشکی بسیار ایده آل است، پیشرفت‌ های زیادی در طول دوره‌ های گذشته داشته است؛ اما علامتی که بعد از این تکنیک به صورت متداول دیده می‌ شود، چربی سر بعد از کاشت مو می‌ باشد که همیشه علامت بدی نیست. وجود چربی در سر تا حدودی مفید است و برای مراقبت از موها ضروری است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465