دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / کاشت مو به روشهای FIT و FUT

کاشت مو به روشهای FIT و FUT

در افرادی که مدت طولانی (بیش از 8 سال) از ریزش موهایشان می‌گذرد، احتمالاً ریشه‌ی موها در نواحی ریخته شده و کم‌پشت، به‌مرور زمان از بین رفته‌اند. این دسته از افراد معمولاً از درمان‌های طبی (استفاده از محلول و دارو) نتیجه مناسبی کسب نمی‌کنند و شاهد رویش مجدد موها با این نوع درمان نخواهند بود زیرا به‌واسطه‌ی گذشت زمان و عدم رسیدگی، ریشه موهایشان از بین رفته و تنها گزینه برای آنان کاشت مو می‌باشد.

عموماً مردان متقاضی کاشت مو، دچار کم‌پشتی مو و طاسی در نواحی پیشانی، شقیقه‌ها و فرق سر می‌باشند.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می‌نماید. به همین دلیل توصیه می‌شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم در انجام عمل کاشت مو

نکته اول و مهم در کاشت مو داشتن بانک و تراکم موی کافی در پشت سر و نواحی بالای گردن است. تقریباً در اکثر روش‌های کاشت مو، ریشه‌ی موها از این نواحی برداشته و در قسمت‌های کم‌پشت و طاس کاشته می‌شود. قبل از کاشت مو علل ریزش مو باید ریشه‌یابی و درمان گردد؛ در غیر این صورت به مرور زمان موهای کاشته شده مانند موهای اولیه و طبیعی فرد دچار ریزش می‌شوند. این یک امر بدیهی و کاملاً واضح است و ارتباطی با نوع و روش کاشت مو ندارد و این گفته که موهای کاشته شده با فلان روش کاشت ماندگار خواهند بود کاملاً تبلیغاتی و غیرعلمی است.

همچنین اگر مشکلات متابولیکی در بدن فرد که منجر به ریزش موهای وی گردیده رفع شوند؛ کمک به رویش موهای کاشته شده نیز می‌کند. بدین منظور توصیه می‌شود قبل از عمل کاشت با انجام آزمایش‌های خون وضعیت غدد تیروئید و آدرنال(فوق کلیوی)، میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی به‌ویژه عناصر روی، مس، آهن و ویتامین د و ب12، میزان هورمون‌های تستوسترون و دی هیدروتستوسترون(DHT) بررسی گردد تا در صورت نیاز مکمل‌های غذایی و درمان مناسب تجویز گردد.

کاشت مو به روشهای FIT و FUT

سن مناسب برای کاشت مو در آقایان بالای 30 سال است. در سنین زیر 30 سال و به‌ویژه زیر 26 سال بدن از لحاظ سیستم هورمونی در تغییر است لذا بهتر است بعد از سن 30 سال که متابولیسم و سیستم هورمونی بدن به ثبات کافی رسیده، اقدام به کاشت مو شود تا هم نتیجه‌ی بهتری کسب گردد و هم از شانس ریزش موهای کاشته شده کاسته شود.
انتخاب کلینیک معتبر با کادر متخصص و مجرب و دستگاه‌های بروز و پیشرفته است، یکی از فاکتورهای مهم در کاهش عوارض جانبی ناشی از کاشت و طبیعی جلوه دادن موهای کاشته شده به‌ویژه در خط رویش عملکرد پزشک و کادر همراه وی است. پس توصیه می‌شود تحقیقات کافی در انتخاب مرکز کاشت مو مناسب را قبل از هر اقدامی انجام دهید و سعی کنید نظرات سایر افراد تحت درمان را نیز جویا شوید.

کاشت مو به روش FUT:

FUT مخفف Follicular Unit Transplantation و یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاشت مو است و کماکان در بسیاری از کشورها از این شیوه برای کاشت مو استفاده می‌شود. شرط اول برای استفاده از روش FUT داشتن بانک موی کافی در قسمت پشت سر می‌باشد. در این روش، لایه‌های پوستی به شکل نوار و در ابعاد مختلف از نواحی پشت سر برداشته و سپس با دستگاه مخصوص و زیر میکروسکوپ به واحدهای کوچک‌تر، تقسیم و به نواحی کم‌پشت و طاس پیوند زده می‌شوند و درنهایت، محل برداشته شدن لایه‌های پوستی بخیه می‌شود. این روش بیشتر شبیه یک جراحی پوستی است. فرد در این نوع عمل کاشت، بیهوش می‌شود و بعد از اتمام مراحل نیاز به مراقبت‌های ویژه و دوران نقاهت طولانی می‌باشد.

مزایای کاشت مو به روش FUT:

نسبت به بعضی از شیوه‌های کاشت مو نتیجه‌ی بهتری کسب می‌شود. احتمال از بین رفتن فولیکول‌های مو (پیاز مو) نسبت به روش FIT کمتر است و اکثر فولیکول‌های برداشته‌شده از نواحی اهداکننده به شکل سالم به نواحی کم‌پشت و طاس منتقل می‌شوند.

معایب کاشت مو به روش FUT:

کاشت مو به روش FIT:

به این روش کاشت FUE نیز گفته می‌شود. در این روش کاشت مو، عمل برداشت لایه‌های پوستی مانند روش FUT انجام نمی‌شود و صرفاً فولیکول‌های مو به‌صورت گروهی و یا تک‌تک از پشت سر و نواحی اهداکننده با ابزار مخصوص برداشته و در نواحی موردنظر کاشته می‌شود. البته قبل از انتقال به قسمت‌های کم‌پشت و یا طاس با سوزن‌های مخصوص، حفره‌های بسیار کوچک، جهت قرار گرفتن فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود. در این روش، احتیاج به جراحی نمی‌باشد و درمان به‌صورت موضعی انجام می‌شود. معمولاً در هر جلسه 1000 الی 1500 فولیکول مو از پشت سر به نواحی کم‌پشت انتقال می‌یابد و با توجه به بانک مو و میزان طاسی سر ممکن است نیاز به چندین جلسه مراجعه باشد.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

مزایای کاشت مو به روش FIT:

نیاز به جراحی و بیهوشی نمی‌باشد و دوران نقاهت آن نسبتاً کوتاه است.

معایب کاشت مو به روش FIT:

ممکن است جای حفره‌هایی که جهت انتقال فولیکول‌های مو در سر ایجاد می‌شوند؛ باقی بمانند و جلوه‌ای نازیبا و غیرطبیعی ایجاد کنند؛ به‌ویژه در خط رویش موها در قسمت پیشانی.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

میزان تراکم مو در کاشت مو به روش SUT

آیا کاشت مو به روش sut عوارض دارد؟

آیا جای زخم و اسکار بعد از کاشت مو دائمی است؟

روشهای تحریک فولیکولهای مو پس از کاشت مو

تعداد جلسات و مدت زمان کاشت مونظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاشت مو برای افرادی که دچار سوانح آتش سوزی شده اندکاشت مو برای افرادی که دچار سوانح آتش سوزی شده اند

کاشت مو در محل سوختگی سر با چالش‌ها و محدودیت‌هایی همراه است. از یک‌سو درجه سوختگی و میزان آسیبی که به پوست سر وارد شده، موفقیت یا شکست کاشت مو را مشخص خواهد کرد. از سوی دیگر می‌توان با کمک تکنیک‌های جراحی پلاستیک، ناحیه اسکار یا سوختگی را کوچک و ترمیم کرد. ... ادامه مطلب

ماینوکسیدیل چیست؟ماینوکسیدیل چیست؟

ماینوکسیدیل (با نام تجاری روگین یا روگین زنانه)، بهترین درمان ریزش موی سر است. ماینوکسیدیل، داروی بدون نسخه‌ ای است که مورد تأیید سازمان غذا و دارو است و هم مردان و هم زنان می‌ توانند از آن برای درمان ریزش مو استفاده کنند. ... ادامه مطلب

مزونیدلینگ برای لک و جوانسازی پوستمزونیدلینگ برای لک و جوانسازی پوست

مزونیدلینگ به عنوان یکی از روش‌ های امروزی بین فرآیندهای نیدلینگ (سوزن‌کاری) شناخته می‌شود که درست مانند میکرونیدلینگ با باعث افزایش سطح ساخت کلاژن و ترميم و جوانسازی پوست می‌ شود. مزونیدلینگ در واقع ترکیبی از دو شیوه مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. ... ادامه مطلب

علت سفید شدن موها چیستعلت سفید شدن موها چیست

سفید شدن موها با افزایش سن امری طبیعی است و در حقیقت نشانه آن است که بدن در حال فرسوده شدن و پیری است؛ اما این تغییر رنگ در هر زمانی می‌تواند موها را درگیر کند. ممکن است حتی نوجوانان و یا افرادی که در دهه 20 زندگی هستند نیز متوجه این تارهای سفید در بین موهایشان بشوند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465