دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / چه افرادی برای کاشت مو به روش FIT مناسب هستند؟

چه افرادی برای کاشت مو به روش FIT مناسب هستند؟

کاشت مو به روش FIT به عنوان یکی از بهترین روش‌های کاشت موی طبیعی شناخته می‌شود. در این روش، گرافت های کوچک (هر واحد که گرافت مو نام دارد شامل یک تا چهار مو است)، به‌وسیله‌ی ابزار بسیار ظریف به نام پانچ از ناحیه‌ی بانک مو که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود، برداشته می‌شوند و مجدداً به ناحیه مورد نظر پیوند داده می‌شود. به‌طور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یک عدد برداشته می‌شود، از برخی جهات روش کاشت موی FIT شبیه روش FUT است؛ یعنی با به وجود آوردن شکاف‌های ریز، این گرافت ها روی پوست سر کاشته می‌شوند. لازم به ذکر است که این تکنیک برای همه افراد و موارد پیوند مو کاربرد دارد؛ اما معمولاً بیشتر برای افرادی توصیه می‌شود که ناحیه‌ی کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمت‌هایی مثل ابرو، صورت و محل زخمه‌ای قدیمی باشد.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می‌نماید. به همین دلیل توصیه می‌شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مراحل کاشت مو به روش FIT

در کاشت مو به روش FIT فرد متقاضی در جلسه مشاوره مورد ویزیت و بررسی قرار می‌گیرد. پزشک با توجه به بانک مو، میزان ریزش، سن متقاضی و سایر پارامترهای درمان، روش پیشنهادی پیوند و یا روند درمان‌های دارویی را تعیین می‌کند و در صورت مناسب بودن شرایط جهت کاشت مو به روش FIT، مراحل زیر به ترتیب مورد انجام قرار می‌گیرد:

۱-مراجعه‌ی بیمار به کلینیک: در ابتدا پزشک شما رویه‌ی عمل و جزئیات کار را برای شما توضیح می‌دهد. این فرآیند، جهت برطرف کردن سؤالات و تردیدهای متقاضی و همچنین آگاه‌سازی متقاضی نسبت به عمل پیوند مو الزامی است. صرف یک صبحانه‌ی مناسب در صبح روز عمل پیوند مو ضروری است و به یاد داشته باشید که مصرف قهوه و غذاهای چرب ممنوع است.

۲-عکس‌برداری از سر: در این مرحله، به منظور ثبت در پرونده و تحلیل و مقایسه نتایج حاصله، عکس‌برداری از قسمت‌های مشخص‌شده‌ای از سر انجام می‌شود. این مجموعه کامل عکس همراه با عکس‌های مراحل مختلف درمان در انتهای جلسه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

۳-طرح پردازی نواحی اهداکننده و دریافت‌کننده: طراحی اولیه محل قرارگیری گر افت‌ها و خط رویش، بنا به سلیقه متقاضی و همچنین با رعایت پارامترهای استاندارد کاشت مو توسط پزشک، با ماژیک‌های مخصوص روی نواحی دریافت‌کننده سر انجام می‌شود. نواحی اهداکننده نیز روی سر مشخص می‌شوند. ممکن است بخشی از ناحیه‌ی اهداکننده یا کل موهای آن قسمت تراشیده شود. ناحیه‌ی اهداکننده (بانک مو) منطقه‌ای است که موهای مناسب برای کاشته شدن را به ناحیه‌ی کم مو یا طاس اهدا می‌کند. پزشک ناحیه‌ای از سر شما را برای برداشت گر افت‌ها انتخاب می‌کند که هرگز دچار ریزش موی ارثی نمی‌شوند، بنابراین موهای کاشته شده در آینده بر اثر الگوهای ریزش نخواهند ریخت.

چه افرادی برای کاشت مو به روش FIT مناسب هستند؟

۴-استخراج واحدهای فولیکولی: پس از مشخص شدن و علامت‌گذاری ناحیه‌ی اهداکننده (پسِ سر و یا بخش کناری سر)، از بی‌حسی موضعی برای استخراج فولیکول‌ها استفاده می‌شود. این مرحله کاملاً بدون درد است و نیازی به بیهوشی نیست. استخراج به کمک ابزارهای جراحی میلی‌متری که ضخامتشان با توجه به ضخامت موی بیمار قابل‌تغییر است، انجام می‌شود. پانچ تخصصی که در روش FIT استفاده می‌شود به جراح، اجازه می‌دهد موها را از پوست سر، بدون آسیب بردارد. پیوند مو به روش FIT یکی از روش‌های غیرتهاجمی کاشت مو است و دوره نقاهت کوتاهی دارد، یک بیمار، اغلب ده روز پس از عمل جراحی می‌تواند بدون مشکل به زندگی عادی خود بپردازد.

۵-آماده‌سازی واحدهای فولیکولی: پس از استخراج، واحدهای فولیکولی، داخل محلول نگهداری مخصوص، قرار می‌گیرند تا حیات آن‌ها حفظ شود. آماده‌سازی و نگه‌داری مناسب واحدهای فولیکولی یکی از عوامل اصلی موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو است.

۶-نگهداری واحدهای فولیکولی: نگهداری مناسب از واحدهای فولیکولی برای بقای فولیکول‌های مو در مدتی که خارج از بدن هستند، بسیار مهم است. واحدهای فولیکولی باید هیدراته (آب‌دار) و در دمای ایده آل، در ظرف‌هایی که در دمای پایین، آماده‌سازی شده‌اند بمانند تا زمان کاشت فولیکول‌ها فرا برسد.

۷-استراحت: به‌طور میانگین فرآیند کاشت مو حدود ۵ تا ۷ ساعت زمان می‌برد. روند کاشت مو به سه بخش استخراج، استراحت و کاشت تقسیم می‌شود. زمانی که روند استخراج پایان یافت، بیمار، فرصتی نیم ساعته برای استراحت و صرف یک وعده‌ی غذایی سبک دارد.

8-کاشت واحدهای فولیکولی: در این مرحله، واحدهای فولیکولی برداشته شده، با استفاده از بی‌حسی موضعی در نواحی دریافت‌کننده کاشته می‌شوند. پزشکی که واحدهای فولیکولی را می‌کارد، هنگام کاشت هر واحد فولیکولی عمق، زاویه‌داری (خمیدگی به جلو و پایین) و جهت رشد موها را مشخص می‌کند. سپس فولیکول‌ها با توجه به تعداد تار موهایی که دارند در ظرف‌های مخصوص در دمای کم، قرار می‌گیرند. یک شمارنده در کنار بیمار، تعداد واحدهای فولیکولی را می‌شمارد تا او را در جریان روند جراحی قرار دهد. تعداد واحدهای فولیکولی استخراج‌شده در یک جلسه، بسته به تراکم موی بیمار، حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ واحد فولیکولی است که متناظر با حدود ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو است. این مقدار می تواند بسته به تراکم موجود در ناحیه‌ی اهداکننده متفاوت باشد.

کاندید مناسب کاشت مو به روش FIT

افرادی که سطح طاسی خفیف تا متوسط دارند و منطقه‌ی گیرند‌شان وسیع نیست، برای روش FIT مناسب‌ترند. همچنین برای کاشت ریش یا ابرو حتماً باید از این روش استفاده شود. همچنین اگر بیمار از جراحی هراس دارد، خط بخیه FUT را قبول نمی‌کند، پوست پشت سر خیلی سفت است یا تراکم موها کم است که FUT در این دو حالت مناسب نیست. در صورت خالی بودن وسیع جلوی سر بیمار و عدم وجود خط موی مناسب، روش FUT پیشنهاد می‌شود.

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

مزایا و معایب کاشت به روش FIT

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

اصلاح طراحی خط رویش مو با کاشت

بهترین نتایج کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

چه کسانی نمی توانند عمل کاشت مو را انجام دهند؟

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است؟

حداکثر تراکم کاشت مو چقدر است؟نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روش انجام و مراقبتهای قبل و بعد میکرونیدلینگروش انجام و مراقبتهای قبل و بعد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین شیوه های درمانی برای از بین بردن جای بسیاری از جراحت های پوستی است. همچنین با میکرونیدلینگ می‌توان در حد زیادی پوست را وادار به ساخت کلاژن و در نتیجه جوانسازی نمود ... ادامه مطلب

بایدها و نبایدهای پس از جراحی پیوند موبایدها و نبایدهای پس از جراحی پیوند مو

در صورتی که فرد، نکات مراقبتی را بعد از کاشت مو رعایت نکند، ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش دهد، بنابراین بهتر است قبل از انجام کاشت مو نکات مراقبتی لازم را از پزشک متخصص زیبایی خود دریافت کنید و برای افزایش ماندگاری و مشاهده سریع نتایج به دستورالعمل های مراقبت بعد از کاشت مو بپردازید. ... ادامه مطلب

آیا به عوارض کاشت ریش و سبیل آگاه هستید؟آیا به عوارض کاشت ریش و سبیل آگاه هستید؟

برخی از مردان به دلایل مختلفی دارای ریش و سبیل کم‌ پشتی در ناحیه صورت خود هستند که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مسئله به راحتی قابل حل است. به این صورت که مردان می‌ توانند با برخورداری از تکنیک‌ های کاشت ریش و سبیل اعتماد به نفس را به خود بازگردانند. ... ادامه مطلب

کاشت مو در افراد سالمند و نتایج نهایی آنکاشت مو در افراد سالمند و نتایج نهایی آن

کاشت مو یکی از روش‌هایی است که افراد با بالا رفتن سن به دلیل اینکه با مشکل ریزش مو روبرو می‌شوند، به آن فکر می‌کنند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465