دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت ریش و سبیل / بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

یکی از عناصر زیبایی ساز برای مردان ریش و سبیل است. با تغییر مدل این دو جزء و بلند یا کوتاه کردن آن‌ها تغییرات زیادی در چهره ایجاد می‌شود. در واقع ریش و سبیل از عناصر ایجادکننده‌ی جذابیت در مردان هستند. به همان اندازه که موهای پرپشت در زنان اهمیت دارد، داشتن ریش و سبیل پرپشت مزیت بزرگی برای مردان است. این در حالی است که برخی از مردان به دلایل مختلفی دارای ریش و سبیل کم‌پشتی در ناحیه صورت خود هستند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مسئله به راحتی قابل حل است. به این صورت که مردان می‌توانند با برخورداری از تکنیک‌های کاشت ریش و سبیل اعتماد به نفس را به خود بازگردانند.

کاشت ریش و سبیل یک خط پیوسته روی صورت شما ایجاد می‌کند و موجب می‌شود تا ظاهر شما منظم‌تر به نظر برسد. ریزش موهای صورت ممکن است برای هر مردی اتفاق بیفتد حتی برای آنهایی که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و دارای رژیم غذایی سالم هستند. در ریزش سبیل و ریش، عوامل ژنتیکی نیز مؤثر می‌باشند. البته برخی از بیماری‌ها و سوانح هم می‌تواند در این عارضه دخیل باشند.

شما می‌توانید برای بهترین کاشت ریش و سبیل در اصفهان به کلینیک تخصصی کاشت موی بهین مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

روشهای پیوند ریش و سبیل

تاکنون تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی جهت پیوند ریش و سبیل و درمان مشکل ریزش موها در این بخش از صورت ارائه و در جهان مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله:

روش انجام پیوند موی ریش و سبیل

برای آماده‌سازی کاشت ریش، ناحیه اهداکننده را با مواد استریل کننده شستشو می‌دهند و موهای آن قسمت را می‌تراشند. سپس با استفاده از بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش درد که به خاطر استخراج گرافت های مو ایجاد می‌شود استفاده می‌کنند. استخراج گرافت ها برای کاشت سبیل به وسیله یک پانچ الکترونیکی پیشرفته انجام می‌گردد و ناحیه اهداکننده به وسیله یک پوشش ضدعفونی‌کننده کاور می‌شود و تا روز بعد بر روی این ناحیه باقی می‌ماند.

پیوند موی ریش و سبیل

این روش معمولاً تحت بیهوشی موضعی یا مصرف آرام‌بخش خوراکی بسته به انتخاب بیمار انجام می‌شود. مدت‌زمان جراحی ٢ تا ۵ ساعت و اصولاً بدون درد است، درست مثل دوران نقاهت و بهبودی آن. طی ۵ روز اول پس از عمل، پوست اطراف تقریباً تمامی موهای پیوندی سخت می‌شود و ناحیه‌ی درمان شده باید حتماً خشک نگه داشته شود. حداقل ٣ تا ۴ روز اول ظاهر صورت غیرطبیعی خواهد بود. بخیه‌هایی که در ناحیه اهداکننده زده می‌شود، اغلب جذبی هستند بنابراین نیازی به بازگشت به کلینیک برای کشیدن بخیه وجود ندارد.

موهای پیوند شده طی حدود ٢ هفته‌ی ابتدایی خواهند ریخت و سپس تا ٣ ماه بعد در حال رشد خواهند بود و از آن پس تا آخر عمر به طور طبیعی به رشد خود ادامه می‌دهند.

کاندید مناسب کاشت یا پیوند ریش و سبیل

شما کاندید مناسبی برای انجام پیوند ریش طبیعی خواهید بود اگر دارای شرایط زیر باشید.

1. ریش‌های بیش از حد نازک و یا رشد ناهموار در ناحیه ریش خود داشته باشید.

2. دچار حادثه سوختگی و یا هر سانحه‌ی دیگری شده‌اید و در نقاطی از ریش شما این زخم مشخص می‌باشد.

3. در حال حاضر ریش دارید؛ اما خواستار ریشی ضخیم‌تر و پرپشت تر می‌باشید.

4. سبیل پرپشت تر و ضخیم‌تری می‌خواهید.

5. خواستار خط ریش منظم‌تر و پرپشت‌تر هستید.

عوارض جانبی پیوند ریش و سبیل

درصورتی‌که بیمار به درستی از دستورات که مشخص کاشت ریش و سبیل می‌دهد پیروی کند، عوارض جانبی به حداقل می‌رسد. چون فرایند کاشت یک روش جراحی است بیمار باید انتظار درد، قرمزی و کمی تورم را در محل پیوند مو داشته باشد که معمولاً پس از جراحی پیوند مو داشته باشد که معمولاً پس از جراحی پیوند ریش حدود 5 روز طول می‌کشد تا بهبود یابد که با مراقبت و مواظبت به طور طبیعی بهبود می‌یابد. جراح به بیمار اطلاع می‌دهد که پس از کاشت موی صورت باید چه نوع تماس فیزیکی داشته باشد و مدت زمان آن را مشخص می‌کند. ریزش مو یکی دیگر از عوارضکاشت مو صورت هشدار دهنده است که البته یک بخش طبیعی از فرایند کاشت مو محسوب می‌شود. به این ترتیب ریزش مو یک عارضه نگران کننده نیست و یکی از عوارض کاشت مو صورتمورد انتظار در بیمارانی محسوب می‌شود که موقت است و طی مدت سه ماه مجدداً موها می‌روید.

بروز سایر عوارض جانبی یا واکنش‌های جسمانی پس از کاشت ریش و سبیل می‌تواند در پی حساسیت به خود عمل ایجاد شده باشد. بیمارانی که پس از جراحی دچار استفراغ یا خستگی شدید می‌شوند باید فوراً با پزشک با پزشک خود تماس بگیرند.

مرکز پیوند موی بهین، یکی از بهترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان است. در این مجموعه مجهز، کاشت ابرو و مو، ریش و سبیل با روشهای مختلف قابل انجام خواهد بود. نتایج کاشت مو در این مرکز به دلیل بکارگیری تجهیزات مدرن و بالا بودن سطح تجربه و دانش پزشک، رضایت بخش و مطلوب می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بعد از کاشت مو چه کنیم؟بعد از کاشت مو چه کنیم؟

کاشت مو فرآیندی است که موفقیت آن تا حد زیادی به انجام دقیق و درست مراقبتهای پس از عمل بستگی دارد. پیوند مو پروسه‌ای نسبتاً پرهزینه و زمان بر است؛ بنابراین نباید این سرمایه‌ی مالی و زمانی صرف شده، بر اثر بی‌توجهی‌ در دوران نقاهت برباد رود ... ادامه مطلب

کاشت ابرو در چند جلسه انجام میشود؟کاشت ابرو در چند جلسه انجام میشود؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که بنا به دلایلی مانند تغییرات هرمونی ،عفونت ، اصلاح مکرر و غیر اصولی یا به طور ژنتیکی ابرو های کم پشت و نازکی دارند و این امر اعتماد به نفس شما را کاهش داده است بهتر است این مطلب را از دست ندهید ... ادامه مطلب

داروهای موضعی برای درمان طاسیداروهای موضعی برای درمان طاسی

تولید هورمون های آندروژنیک مانند دی‌هیدروتستوسترون از عواملی است که باعث طاسی الگوی مردانه می‌شود.کلینیک بهین اصفهان یکی از مراکز تخصصی درمان ریزش مو به روشهای دارویی، لیزری و کاشت مو است که با سالها تجربه در این زمینه قادر به ارائه بهترین و موثرترین خدمات به مراجعین گرامی می‌باشد ... ادامه مطلب

علائم طاسی مو با الگوی مردانهعلائم طاسی مو با الگوی مردانه

اگر به دلیل طاسی الگوی مردانه دچار اضطراب ، اعتماد به نفس پایین ، افسردگی یا سایر مشکلات عاطفی شدید، باید به دنبال مشاوره درست و درمانش باشید که کاشت مو میتواند راه حل مناسبی باشد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465