دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / انواع روشهای ترمیم مو برای بیماران مبتلا به بیماریهای خاص

انواع روشهای ترمیم مو برای بیماران مبتلا به بیماریهای خاص

برخی از بیماری‌ها امکان دارد از کودکی باعث ریزش مو شوند و این موضوع در روحیه افراد بسیار تأثیر می‌گذارد. ریزش مو اگر به دلیل کهولت سن و عوامل ژنتیکی باشد، تقریباً با کاشت موی طبیعی قابل درمان بوده و جای نگرانی ندارد. اگر ریزش و کم پشتی موها به دلیل بیماری‌های خاص رخ دهد، بدون شک نیاز به دقت و آزمایش‌های بیشتری است که با اطمینان کامل ترمیم مو برای بیماران انجام شود. در این مطلب به روش‌های ترمیم مو برای بیماران خاص پرداخته می‌شود.

بیماری‌های مؤثر در ریزش مو

برخی از بیماری‌هایی که باعث ریزش مو می‌شود، به شرح زیر است:

اگر به هر یک از بیماری‌های نامبرده مبتلا بوده و در پی درمان، ترمیم و کاشت مو هستید، در ادامه با ما همراه باشید که مناسب‌ترین روش ترمیم مو برای این بیماران را شرح دهیم.

یکی از راههای درمان ریزش موی افرادی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند، ترمیم مو می باشد. برخی از روشهای ترمیم مو مانند مزوتراپی و ... در کلینیک بهین اصفهان قابل انجام می‌باشند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 اقدام فرمایید.

انواع روش‌های ترمیم مو برای بیماران خاص

ترمیم مو به روش پروتز طبیعی

این روش به گروه سنی خاصی مربوط نمی‌شود و همه‌ی افرادی که دچار کم‌پشتی و یا کچلی شده‌اند می‌توانند به راحتی از این روش استفاده کنند. پوست بسیاری از افراد حساس می‌باشد و نمی‌توانند بسیاری از روش‌ها را روی سر خود انجام دهند؛ اما خوب است بدانید که ترمیم به روش پروتز هیچ‌گونه حساسیتی را برای فرد ایجاد نمی‌کند و حساسیت‌زا نمی‌باشد. در این روش از پروتزهای کاملاً طبیعی برای موهای شما استفاده می‌کنند تا موهای شما طبیعی جلوه دهد و کسی متوجه پروتز در سر شما نمی‌شود. این روش برای افرادی که آلرژی و یا حساسیت دارند بسیار مناسب می‌باشد. در پروتزهای طبیعی تنوع رنگ و مدل زیاد می‌باشد به همین جهت پروتز شما را با توجه به نوع و رنگ موهای شما انتخاب می‌کنند.

ترمیم مو

نصب پروتز بر روی سر شما حدود ۳ الی ۴ ساعت طول می‌کشد هیچ‌گونه درد و زخم و جراحی ندارد و بعد از نصب موهای شما کاملاً طبیعی نشان داده می‌شود و هیچ‌گونه خونریزی و یا دوره‌ی بهبودی ندارد. همچنین امکان ریزش آن ها و خراب شدن آن نیز وجود ندارد.

ترمیم مو به روش HRT

ترمیم با استفاده از روش HRT را می‌توان یکی از اولین تکنیک‌ها جهت ترمیم مو به شمار آورد که شیوه‌ای جایگزین برای افرادی است که دارای بانک موی مناسب نیستند. در حقیقت آنچه که این شیوه را متمایز از دیگر روش‌های کاشت می‌نماید، عدم استفاده از گرافت های طبیعی برداشت شده از پوست فرد در روش HRT است.

در این تکنیک، ترمیم با استفاده از فیبرهایی مصنوعی که دقیقاً مطابق با ویژگی‌ها و ساختار موی فرد تهیه شده است صورت می‌گیرد که درست مانند کلاه‌گیسی عمل می‌کند که داخل پوست قرار گرفته باشد. پس این تکنیک را نمی‌توان هم‌ رده شیوه‌های کاشت موی طبیعی همانند روش FUT و یا کاشت مو به روش SUT محسوب نمود. توجه داشته باشید که این موهای مصنوعی قابلیت رشد نداشته و در همان ابعاد باقی خواهد ماند.

در این عمل ترمیمی ابتدا پارامترهایی مانند جنس موی فرد و رنگ آن مورد بررسی قرار گرفته و سپس بر اساس این اطلاعات، موهای مصنوعی جهت انجام عمل ترمیم تهیه شده و طی مراحل بعد به قسمت‌های طاس سر افزوده می‌شود. در حال حاضر HRT را می‌توان یکی از روش‌های ترمیمی محسوب کرد که البته محدودیت‌های خاص خود را به همراه دارد. یکی از محدودیت‌های این روش موقت بودن آن به دلیل عدم وجود ریشه زنده در زیر پوست سر است. عموماً چیزی در حدود ۵۰ درصد موهای کاشته شده به این روش، پس از یک سال از بین می‌روند و به همین جهت فرد نیاز به دوره‌های ترمیمی متناوب خواهد داشت که این مستلزم صرف هزینه‌های بیشتری نسبت به روش‌های کاشت طبیعی است.

مزایای کاشت و ترمیم مو به روش hrt

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

معایب کاشت مو به روش HRT

شوک ریزش مو یکی از مهم‌ترین عوارض و معایب کاشت مو به روش HRT است. شوک ریزش مو به این معناست که پس از عمل ترمیم مو، موهای سر به صورت ناگهانی ریزش کرده و کم‌پشت می‌شود. البته این موضوع معمولاً موقتی خواهد بود. در کنار این موضوع، خارش پوست سر هم یکی دیگر از عوارض ترمیم مو به روش HRT است. در این مورد باید کمی صبور باشید و از خاراندن پوست سر پرهیز کنید. برای کاهش این عارضه‌ی موقتی می‌توانید پوست سر را کمی مرطوب کنید. سایر معایب کاشت مو HRT شامل موارد زیر است:

 1. تشدید ریزش موها به دلیل افزایش چربی پوست سر
 2. خارش پوست سر به دلیل حساسیت به تارهای مصنوعی
 3. احتمال ایجاد عفونت و قارچ روی پوست سر
 4. واکنش‌های آلرژیک به فیبرهای مصنوعی
 5. احتمال پس زده شدن پیوند توسط پوست سر
 6. آسیب پذیری بالا به دلیل نداشتن ریشه زنده
 7. رشد نکردن موها در مقایسه با سایر موهای سر
 8. همخوانی نداشتن با سایر موهای سر
 9. پیچ و تاب خوردن و فر شدن فیبرها (در موارد نادر)
 10. طبیعی نبودن نتیجه ترمیم مو در مقایسه با روش‌های کاشت موی طبیعی
 11. دائمی نبودن نتایج و نیاز به صرف هزینه برای ترمیم مجدد موها
 12. هزینه بالا نسبت به روش‌های کاشت موی طبیعی
 13. نیاز به مراجعه‌ی منظم و مداوم به پزشک

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

انواع روشهای ترمیم موی آقایان

آیا برای کاشت مو جایگزین وجود دارد؟

ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو ؟

تفاوت ترمیم مو و کاشت مو و کاربرد هر کدامنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ترمیم محل بانک مو بعد از کاشتترمیم محل بانک مو بعد از کاشت

کاشت مو یک روش جراحی است که در آن فولیکول‌های مو را از ناحیه مقاوم در برابر ریزش مو (منطقه دهنده) برداشته و به قسمت‌های طاس یا کم‌پشتی مو پیوند می‌دهند. کاشت مو یک راه‌حل دائمی و طبیعی برای بیمارانی است که از طاسی یا ریزش مو رنج می‌برند. ... ادامه مطلب

اهمیت خواب طبیعی موها در پیوند ابرواهمیت خواب طبیعی موها در پیوند ابرو

کاشت ابروی طبیعی جزو عمل‌های رایج زیبایی است که بسیاری از افراد از آن برای تکمیل زیبایی خود بهره می‌ برند. ابروها در زیبایی چهره و حتی نشان دادن افکار و احساسات انسان نقش بسزایی دارند و به عنوان یک محافظ برای چشم نیز محسوب می‌ شوند. ... ادامه مطلب

علت خونریزی بعد از کاشت مو و روش برطرف کردن آنعلت خونریزی بعد از کاشت مو و روش برطرف کردن آن

بحث خونریزی بعد از کاشت مو حدوداً در هر فردی نسبی بوده و بستگی به عوامل مختلفی دارد.یکی دیگر از این عوامل روند و فرآیند انجام پیوند مو توسط پزشک می‌باشد.چنانچه تمامی مراحل کاشت مو به‌درستی انجام گیرد و تحت نظر پزشک باشد، احتمال وجود خونریزی به علت اجرای غلط مراحل بسیار کم می‌باشد. ... ادامه مطلب

پی آر پی در درمان سیاهی و گودی دور چشم چه نقشی دارد؟پی آر پی در درمان سیاهی و گودی دور چشم چه نقشی دارد؟

با تزریق پی آر پی ، می توان روند آسیب دیدگی پوست دور چشم را هر چه کندتر کرده و به بهترین شیوه به رفع سیاهی زیر چشم بپردازد. در این روش درمانی از فرایندی غیر جراحی برای زیباسازی پوست استفاده می‌ شود که لازم است تا ابتدا از خود فرد کمی خون گرفته ‌شود. در این بخش به تزریق پی آر پی دور چشم پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465