دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مو و ریزش مو / افزایش تراکم یا پر پشت شدن موی سر

افزایش تراکم یا پر پشت شدن موی سر

ریزش مو شایع‌ترین مشکل پوست و مو در سرتاسر دنیا و در طول تاریخ است. این مشکل فقط مختص آقایان نیست و زنان بسیاری نیز از آن رنج می‌برند. گاهی ریزش مو به حدی پیشرفت می‌کند که به طاسی کامل می‌رسد. گاهی هم به آرامی اثرات خود را می‌گذارد و هیچوقت به طاسی کامل نمی‌رسد. ریزش موی سریع و آهسته تقریباً به یک اندازه باعث نگرانی می‌شود. واقعیت این است که تنها راه درمان قطعی ریزش مو و افزایش تراکم مو، کاشت مو است. در افراد دچار به طاسی، عمل زیبایی کاشت موی طبیعی موجب افزایش نسبی تراکم موها خواهد شد که به عنوان بهترین روش افزایش تراکم موها در افراد مختلف مورد توجه قرار می‌گیرد.

یکی از راههای درمان ریزش موی افرادی که به هر دلیلی نمی توانند کاشت مو انجام دهند، ترمیم مو می باشد. برخی از روشهای ترمیم مو مانند مزوتراپی و ... در کلینیک بهین اصفهان قابل انجام می‌باشند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 اقدام فرمایید.

علل ریزش مو

سایر علل ریزش مو طیف وسیعی از بیماری‌ها و عوارض را شامل می‌شوند؛ از جمله:

  1. بیماری‌های عفونی مثل کچلی قارچی که بیشتر در کودکان مشاهده می‌شود.
  2. بیماری‌های خودایمنی مثل آلوپسی آره آتا
  3. طاسی‌های موقت مثل تلوژن افلوویوم بعد از بارداری
  4. بیماری‌های روانی مثل اختلال وسواس موکنی یا تریکوتیلومانیا
  5. کمبودهای غذایی و سوء تغذیه مثل فقر آهن
  6. آسیب‌، شکستگی‌ و سوختگی
  7. مصرف داروها و موادی مثل داروهای تیروئیدی، آمفتامین‌ها و …
  8. درمان‌هایی مثل شیمی‌درمانی و پرتو درمانی
  9. برخی بیماری‌های زمینه‌ای مثل سفلیس
افزایش تراکم مو

درمان جهت افزایش تراکم مو

به منظور افزایش تراکم موها باید ریشه‌ی موها تقویت گردد. بدین ترتیب موهایی ضخیم، پرپشت و متراکم حاصل خواهد شد که این امر نیز در گرو رساندن مواد مغذی و مقوی به ریشه‌ی موها خواهد بود، از طریق روش‌هایی نظر لیزر تراپی مو، تزریق PRP، مزوتراپی و ماساژ درمانی می توان ضمن افزایش جریان خونرسانی به پوست سر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شکل مؤثری مواد مورد نیاز رشد موها را به آنها رساند.

کاشت مو جهت افزایش تراکم مو

اگر به دنبال یک راه دائمی برای تراکم موی سر خود هستید قطعاً کاشت موی طبیعی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها باشد. کاشت موی طبیعی روشی است که در طول آن موهای طبیعی از بخش‌های پر موی سر به بخش‌هایی که موی کمتری دارند توسط پزشک متخصص کاشت مو با تراکم بالا در کنار تیم پزشکی تخصصی انتقال می‌‌یابند. در طول این عمل، پزشک اغلب موهای سر را از قسمت پشت سر یا اطراف سر به بخش جلویی یا بالای سر انتقال می‌دهد. عمل کاشت مو با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. انجام این عمل نسبت به گذشته، رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است. متدهای جدیدتر برای انجام این کار، شرایط را برای افراد تسهیل کرده‌اند و در نتیجه کاشت مو طبیعی، به فرآیندی ساده‌تر، محبوب‌تر و نتیجه بخش‌تر از گذشته تبدیل شده است.

روشهای کاشت مو با نهایت تراکم بالا

پس از انجام هماهنگی‌های لازم با کلینیک تخصصی و پزشک متخصص روش و زمان کاشت موی طبیعی برای شما مشخص می‌شود. دو روش رایج برای به دست آوردن فولیکول‌ها جهت انجام عمل پیوند طبیعی مو، روش‌های FUT, FIT می‌باشند که این روش‌ها در طول زمان به روز تر و پیشرفته‌تر شده‌اند که در حال حاضر با عنوان‌هایی همچون SUT و MICRO GRAFT در حال انجام می‌باشند. طبیعتاً هر چقدر که علم پیشرفت کند و هر چقدر که تکنولوژی قدم‌‌های رو به جلوی بیشتر بردارد، فرآیند پیوند موی طبیعی نیز مدرن‌تر و امروزی‌تر خواهد شد.

کاشت مو به روش FUT

بعد از انجام امور مرتبط با بی حسی موضعی برای کاشت مو طبیعی، یک نوار کوچک از پشت سر با عنوان فلپ برداشته شده و محل آن بخیه زده می‌شود. طول فلپ در این روش چند اینچ می‌باشد. در مرحله بعد پزشک متخصص فلپ برداشته شده را با کمک میکروسکوپ‌های پیشرفته و لوازم جراحی به واحد‌های فولیکولی (گرافت مو) تقسیم می‌کند و این واحدها بعد از ایجاد روزنه‌هایی، در سطح طاسی سر کاشته می‌شوند. در این روش، بانک مو معمولاً ناحیه پشت سر است. برداشتن یک نوار از پشت سر برای کاشت آن در قسمت‌های میانی و جلویی، موجب می‌شد که این فرآیند با سرعت بیشتری انجام شود و اساساً کم‌تر از متد‌های سنتی دیگر، زمان لازم داشته باشد. در این روش معمولاً مویی کاملاً متراکم و نتیجه‌ای کاملاً دلچسب را برای افراد به دنبال دارد.

کاشت مو به روش FIT یا کاشت FUE

در روش جداسازی بخش‌های فولیکولی (FIT) گرافت‌های مو به طور جداگانه و پراکنده از بانک مو توسط پانچ مخصوص جداسازی شده، به طوری که هیچ‌گونه اسکار و زخمی برجای نمی‌گذارد. این گرافت‌ها به طور مستقیم در محل طاسی سر کاشته می‌شوند. این روش نسبت به تکنیک FUT کمی مدرن‌تر است و اساساً به جراحی نیز نیاز ندارد. برای بسیاری از افرادی که کاشت مو را تجربه می‌کنند، باقی نماندن جای اسکار پس از عمل اهمیت زیادی دارد و این متد، هیچ جای زخمی روی سر آنها باقی نمی‌گذارد.
به همین خاطر سپری کردن دوران ریکاوری در این فرآیند نیز ساده‌تر و کوتاه‌تر خواهد بود. در این روش برای کاشتن گرافت‌ها، از سوزنی بسیار نازک و ریز استفاده می‌شود. نتایج کاشت موی حاصل از این متد، طبیعی و ماندگار هستند و از آنجایی که این عمل زخمی از خود باقی نمی‌گذارد، فرد می‌تواند پس از رشد موها، آنها را تا هر اندازه‌ای که می‌خواهد کوتاه کند. زمان کاشت طبیعی مو به این روش، کمی بیشتر از زمان مورد نیاز برای کاشت مو به روش FUT است؛ چراکه فولیکول‌ها نه به صورت یک نوار، بلکه به صورت جداگانه برداشت و کاشته می‌شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت به شرح زیر می‌باشد:

نحوه کاشت مو به روش اس یو تی sut

مراحل کاشت مو به روش SUT شباهت بسیار زیادی به سایر روش‌های کاشت مو دارد و تنها تفاوت آن در شیوه برداشتن فولیکول‌های مو است. طی این متد به منظور استخراج فولیکول‌ها مو از هولدرهای برقی مخصوصی استفاده می‌شود که هم باعث افزایش سرعت عمل کاشت و هم باعث کاهش احتمال عفونت و خطای انسانی می‌شود، در نتیجه احتمال وارد شدن آسیب به گرافت‌های مو تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. در ادامه مراحل نحوه کاشت مو به روش اس یو تی sut را خواهید خواند:

در کاشت مو به روش SUT از دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک تحت نظارت متخصص مجرب استفاده می‌شود. به این ترتیب، لایه درم پوست آسیب زیادی نخواهد دید و میزان موفقیت و عوارض جانبی بعد از درمان نیز بسیار کم خواهند بود. موفقیت‌آمیز بودن تمامی این مراحل باعث شده تا نظرات مراجعه کنندگان در مورد کاشت مو به روش sut کاملاً مثبت باشد و به یکی از بهترین روش‌های کاشت مو در دنیا تبدیل گردد.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو به دو دسته تقسیم می‌شوند. عوارض طبیعی مانند قرمزی یا تورم که پس از گذشت مدت کوتاهی برطرف شده و نگران‌کننده نیستند؛ اما دسته دیگر از عوارض ممکن است در اثر ناسازگاری روش و مواد به‌کار رفته با بدن، متناسب نبودن روش انتخاب‌شده با نوع نیاز و یا عدم مهارت جراح به وجود آید. به همین دلیل بهتر است که برای کاشت مو به یک مرکز معتبر و متخصص مراجعه کنید؛ چراکه عمل کاشت مو یک عمل زیبایی است و بروز عوارض می‌تواند به‌طورکلی ماهیت زیبایی سازی آن را زیر سؤال ببرد.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

دلایل نازک شدن موی سر و راههای جلوگیری از آن

روشهای تقویت فولیکولهای مو

تقویت مو با خوراکی ها

تأثیر مزونیدلینگ مو در تقویت مو و درمان ریزش مو

توصیه هایی جهت کاهش عوارض رنگ مونظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لک صورت چیست و چگونه درمان میشود؟لک صورت چیست و چگونه درمان میشود؟

لك هاي صورت به دلايل مختلفي ايجاد ميگردد و مهمترين آن در اثر تماس طولاني مدت يا حتي كوتاه مدت نور خورشيد در نواحي گونه ها، پيشاني، تيغه بيني و لبهاي فوقاني ايجاد ميشود. البته اسكار جوشها (آكنه ها) نيز ميتواند باعث ايجاد آن شود ... ادامه مطلب

مراحل کاشت مو به روش DHIمراحل کاشت مو به روش DHI

امروزه افراد در سنین مختلف دچار ریزش مو می‌ شوند که این مشکل بسیار برایشان عذاب‌آور است و به دنبال راه‌هایی برای حل این مشکل و رشد دوباره مو های خود هستند. کاشت مو دارای روش‌ های گوناگونی است که یکی از بهترین و جدید ترین آن روش DHI است. ... ادامه مطلب

آیا گلوله شدن ژل صورت طبیعی است یا باید نگران آن باشیم؟آیا گلوله شدن ژل صورت طبیعی است یا باید نگران آن باشیم؟

تزریق ژل یکی از روشهای مؤثر برای از بین بردن چین و چروک های صورت و جبران حجم از دست رفته در قسمت های مختلف بدن است. تزریق ژل مانند دیگر عمل‌ های زیبایی، ممکن است برخی عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد. یکی از این عارضه ها، گلوله شدن ژل است که بنا به دلایلی که در این بخش شرح داده ایم رخ می‌ دهد. ... ادامه مطلب

آیا کاشت ریش و سبیل در یک جلسه امکان پذیر است؟آیا کاشت ریش و سبیل در یک جلسه امکان پذیر است؟

برخی از مردان به دلایل مختلفی دارای ریش و سبیل کم‌ پشتی در ناحیه صورت خود هستند که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مسئله به راحتی قابل حل است. به این صورت که مردان می‌ توانند با برخورداری از تکنیک‌ های کاشت ریش و سبیل اعتماد به نفس را به خود بازگردانند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465