دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / آیا افراد دیابتی می توانند کاشت مو را انجام دهند؟

آیا افراد دیابتی می توانند کاشت مو را انجام دهند؟

کاشت مو در افراد دیابتی مانند افراد سالم نیست. چالش‌ها و مشکلات زیادی وجود دارد که باید درنظر گرفته شود تا عمل کاشت مو قابل انجام باشد. چالش مهم اول، کنترل قند خون و سطح انسولین در بدن فرد می‌باشد. مشکل دوم نیز پایین بودن سرعت بهبود زخم و طولانی بودن دوره بهبود در پوست سر است.

از سوی دیگر افراد دیابتی به دلاسل مختلفی دچار ریزش مو خواهند شد که این امر کاشت مو برای آنها را با مشکل مواجه خواهد کرد. با این وجود با نظارت جراح و نوع دیابت فرد که از نوع یک باشد یا نوع دو، می‌توان روش‌های مختلف کاشت مو را به کار گرفت.

بسیاری افراد در مورد کاشت مو و دیابت از ما سوال کرده بودند که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. دیابت بیماری پیچیده‌ای است که شیوه زندگی فرد را کاملاً تغییر می‌دهد. گاهی اوقات ریزش مو به دلیل دیابت رخ می‌دهد و گاهی اوقات هم ربطی به دیابت ندارد و مستقلاً اتفاق می‌افتد. در هر دو صورت می‌توان کاشت مو را برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام داد. اما اول از همه باید سطح قند خون فرد باید تحت کنترل باشد. از آنجایی که سلامت شما نباید در طول درمان و پس از آن به خطر بیفتد بنابراین باید همه عوامل و عوارض درمان کاملاً تحت کنترل باشد. نباید عمل کاشت مو را برای بیماران دیابتی نوع ۱ که هر روز برای کنترل قند خون خود انسولین می‌زنند، انجام داد.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

ریزش مو و دیابت

ریزش مو در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به دو شکل مختلف رخ می‌دهد. یک نوع ریزش مو در افراد دیابتی به دلیل بد عمل کردن هورمون آندروژن اتفاق می‌افتد، بنابراین این ریزش مو بر پایه مشکلات هورمونی است. انواع هورمون‌های موجود در بدن تحت کنترل سیستم اکدوکرین هستند. افزایش و کاهش کنترل نشده سطح قند خون در دیابت باعث اختلال در فرآیند هورمون‌های آندروژن می‌شود که این مستقیماً بر روی سلامت موها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که اکثر افراد دیابتی دچار ریزش مو می‌شوند و سلامت موهایشان دچار مشکل می‌شود.

افزایش قند خون باعث می‌شود که رنگدانه هموگلوبین، گلیکوزیلاته شود.

دیابت و کاشت مو

دلیل دیگر ریزش مو در افراد مبتلا به دیابت به دلیل مشکلات گردش خون است. رنگدانه هموگلوبین موجود در سلول‌های قرمز خون که حاوی آهن است، اُکسیژن را با خود به همه نواحی بدن حمل می‌کند. افزایش قند خون باعث می‌شود که رنگدانه هموگلوبین، گلیکوزیلاته شود. تغییر شکل رنگدانه باعث می‌شود که در مویرگ‌ها گیر بیفتد. زمانی که اُکسیژن حمل شده توسط هموگلوبین در رگ‌ها گیر می‌کند، هم سلول می‌میرد و هم بافتی که اُکسیژن به آن نرسیده است. زمانی که این وضعیت در سلول‌های فولیکول مو اتفاق می‌افتد، مرگ فولیکول مو رخ می‌دهد و موها دچار ریزش می‌شوند.

کاشت مو در کدام دسته از بیماران دیابتی امکان‌پذیر است؟

افرادی که سابقه دیابت در خانواده خود را دارند ولی برای کنترل قند خون خود نیاز به مصرف انسولین ندارند. این بیماران کاندید مناسبی برای عمل کاشت مو در افراد دیابتی هستند.
بیماران دیابتی که با استفاده از رژیم و بدون استفاده از دارو، قند خون خود را کنترل می‌کنند. این افراد نیز می‌توانند از عمل کاشت مو برای درمان طاسی یا کم مویی خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است که عمل کاشت مو برای دو دسته از بیماران دیابتی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. این دو دسته عبارتند از:

باید و نبایدهای کاشت مو در افراد دیابتی

با توجه به موارد ذکر شده عمل کاشت مو در افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند (کنترل بیماری بدون انسولین)، با چالش‌های کمتری همراه است. در حالی که در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ (کنترل بیماری با انسولین) انجام عمل کاشت مو با مخاطرات بیشتری همراه است و معمولا توصیه نمی‌شود. به همین دلیل جهت کم مویی در بیماران دیابت نوع ۲ مدل FUE, SUT & FIT و در بیماران دیابت نوع ۱ مدل ترمیم مو پیشنهاد می‌شود. در ادامه مقاله، شرح مختصری از نحوه انجام این روش‌ها آورده شده است.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

کاشت مو در افراد مبتلا به دیابت نوع اول

در بیماران مبتلا به دیابت نوع اول کنترل گلوکز خون و بهبود زخم‌ها، یکی از مشکلات پیش روی جراح محسوب می‌شود. به همین دلیل جراح قبل از انجام عمل کاشت مو باید مکررا رژیم غذایی و داروهای بیمار را کنترل کند. همچنین در حین عمل به‌صورت مداوم باید سطح گلوکز خون چک شود. پس از عمل نیز بیمار نیاز به مراقبت‌های ویژه بخصوص در اندازه‌گیری سطح گلوکز خون دارد.

کاشت مو برای افراد مبتلا به دیابت نوع دوم

در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ اگر سطح گلوکز خون کنترل شود، مشکلی در حین عمل پیش نمی‌آید. به همین دلیل کاشت مو در این افراد عملی ایمن محسوب می‌شود. به همین دلیل از روشهای مختلف مانند کاشت مو قابل استفاده هستند.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

انتظارات و باورهای غلط درباره پرپشت شدن موها پس از کاشت مو

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است؟

انواع روشهای کاشت مو کدام است؟

تعداد جلسات و مدت زمان کاشت مو

پیوند مو به روش FIT چگونه انجام میشود؟نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نکاتی که قبل از کاشت مو باید رعایت کنیدنکاتی که قبل از کاشت مو باید رعایت کنید

ریزش مو و طاسی از جمله عواملی هستند که زیبایی ظاهری افراد را تا حد بسیار زیادی تحت تأثیر قرار می‌دهند. برای مقابله با این مشکل کاشت مو طبیعی بهترین راه‌حل ممکن محسوب می‌شود. ... ادامه مطلب

هزینه، عوارض و مزایای کاشت مو به روش میکروگرافتهزینه، عوارض و مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت در واقع نوع پیشرفته‌ ای از تکنیک SUT است که در آن از ابزار بسیار دقیق‌ تر و برش‌ های بسیار ریزتری هنگام کاشت، استفاده می‌ شود. نتیجه این روش، درد و ناراحتی بسیار کمتر در کنار موفقیت بسیار بالا است. ... ادامه مطلب

بایدها و نبایدهای لیزر لیپولیزبایدها و نبایدهای لیزر لیپولیز

همه افراد مراجعه کننده نمی توانند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیپولیز باشند و اگر انتخاب اولیه صحیح نباشد، نتیجه نهایی به دست آمده نه مورد مطلوب بیمار خواهد بود و نه پزشک ... ادامه مطلب

آیا تیغ زدن موی سر باعث پرپشت شدن آن میشود؟آیا تیغ زدن موی سر باعث پرپشت شدن آن میشود؟

امروزه یکی از معضلاتی که در بین بسیاری از افراد به وجود می‌ آید و با آن دست و پنجه نرم می‌ کنند، کم پشتی و ریزش مو می‌ باشد. این اتفاق، سبب تغییرات منفی در ظاهر افراد می‌ شود که بسیار ناخوشایند است. تراشیدن مو با تیغ، هیچ تأثیری بر قوام، تراکم یا سرعت رشد مو ندارد. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465