دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / بهترین نتایج کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

بهترین نتایج کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

کاشت مو یکی از روش‌های با درصد موفقیت بالا برای داشتن موهای طبیعی در نواحی خالی از مو بر روی سر می‌باشد. یکی از نکات و تصورات غلطی که باید به آن توجه داشته باشید این است که عمل کاشت مو صرفاً سبب رویش مجدد مو در نواحی خالی از مو بر روی سر می‌گردد و درمانی برای داشتن تراکم مو و افزایش حجم مو نیست؛ زیرا گرافت های مو از بخشی از سر به قسمتی دیگر از سر انتقال می‌یابد.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که در هر شیوه درمانی عوامل زیادی برای موفقیت یا عدم موفقیت آن وجود دارد که عمل تهاجمی کاشت مو نیز از آن مستثنا نیست. در این عمل عواملی همچون انتخاب روش مناسب درمان، داشتن یا عدم داشتن بانک مو قوی، رعایت کامل مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و … نکاتی است که همه‌ در موفقیت یا عدم موفقیت عمل کاشت مو و بهترین نتایج آن مؤثر خواهد بود. در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عوامل مؤثر بر بهترین نتایج کاشت مو

برای آنکه این فرآیند زیبایی را به شکل موفقیت آمیز پشت سر بگذارید، باید به عوامل خاصی توجه کنید:

1- انتخاب پزشک خوب

شکی وجود ندارد که در همه فعالیت های زیبایی، اولین گام مهم برای رسیدن به موفقیت، انتخاب بهترین پزشک کاشت مو و قابل اعتماد است. تجربه این پزشک، نقشی انکار نشدنی در موفقیت کاشت مو ایفا خواهد کرد.

2- انتخاب تکنیک درست

انتخاب مناسب ترین و سازگارترین متد کاشت مو با شرایط فرد متقاضی، یکی از کلیدهای مهم رسیدن به کاشت موی موفق است. به طور کلی نمی توان یک متد از این فعالیت را برای همه افراد مناسب دانست؛ چراکه هر کس، شرایط خاص خودش را در این فعالیت دارد. انتخاب تکنیک درست برای کاشت مو، فوق العاده اهمیت دارد. اگر آزمایش ها و بررسی های لازم قبل از انجام فرآیند به خوبی صورت نگیرند، در جریان کار، احتمال بروز پیچیدگی و تشدید عوارض جانبی افزایش پیدا خواهد کرد.

3- آمادگی قبل از انجام فرآیند

برای فعالیت هایی نظیر کاشت مو، آمادگی های قبل از انجام فعالیت نباید به هیچ وجه نادیده گرفته شوند. پزشک به شما توصیه خواهد کرد که در روزهای منتهی به انجام کاشت طبیعی مو، به سراغ مصرف داروهای رقیق کننده خون، استعمال دخانیات و همچنین نوشیدن الکل نروید؛ چراکه همه این موارد ممکن است تأثیر منفی شگرفی در نتایج نهایی این فرآیند داشته باشد.

4- بانک مو قدرتمند

به طور معمول افرادی که از یک بانک مو قدرتمند به ویژه در قسمت پشتی سر خود برخوردار هستند، نسبت به دیگران شانس بیشتری برای پشت سر گذاشتن یک کاشت مو موفق دارند. تشخیص میزان آمادگی بانک مو برای انجام این فرآیند، جزو مسئولیت های مهم پزشک به شمار می رود. اگر پزشک این ناحیه را به درستی انتخاب کند و بتواند مرحله برداشت را به خوبی انجام دهد، نیمی از راه کاشت طبیعی مو با موفقیت سپری شده است.

5- استخراج اصولی و تناسب کافی

پزشک حتماً باید تناسب کافی را بین تراکم مو در بانک مو و همچنین میزان طاسی فرد به وجود بیاورد. این فرآیند نباید به گونه ای صورت بگیرد که پس از انجام آن نیز هنوز نقطه هایی خالی از مو در سر فرد دیده شود. مرحله استخراج گرافت ها برای کاشت در سر نیز بسیار مهم است؛ چراکه اگر این گرافت ها آسیب ببینند، دیگر قادر به تولید تارهای مو نیستند.

6- آماده سازی گرافت ها

در این مرحله حساس و مهم، کار اصلی را اعضای تیم پزشکی انجام می دهند و زیر میکروسکوپ، واحدهای فولیکولی را برای انتقال آماده می کنند. با استفاده از یک تیم مجرب برای فرآیندی مانند کاشت مو، روند کنار هم قرار گرفتن فولیکول ها به بهترین شکل صورت می گیرد تا از صدمه دیدن آنها جلوگیری شود.

7- دقت در باز کردن کانال ها

برای آنکه کاشت طبیعی مو به شکل ایده آل صورت بگیرد و عوارض جانبی این فرآیند بسیار محدود باشد، باز کردن کانال ها برای کاشت فولیکول ها نیز باید به شکل مطلوب و دقیق صورت بگیرد. این مرحله نیز تأثیر شگرفی بر نتایج نهایی کار دارد.

8- رعایت نکات اصولی

به محض پایان فرآیند، پزشک همه نکات اصولی برای مراقبت از گرافت های کاشته شده را با شما در میان میگذارد. برای رسیدن به یک کاشت موی موفق، این مراقبت ها درست به اندازه نحوه انجام کار مهم و کلیدی خواهند بود.

نتایج کاشت مو

انواع روش‌های کاشت مو

در کل کلینیک‌هایی که عمل کاشت مو را انجام دهند از این سه روش استفاده می‌نمایند:

  1. روش fit: در این روش موها به صورت دستی و یا به روش پانچ‌های بسیار ظریفی جدا می‌شود.
  2. روش fut: در این روش نیز برداشت موها به شکل یک نوار باریکی از ناحیه پشت سر جدا می‌شود که زیر میکروسکوپ دانه‌دانه است.
  3. روش ترکیبی: این روش که ترکیبی از دو روش بالا است در مواردی استفاده می‌گردد که فرد طاس باشد.

مراقبت های قبل از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

کاندید نامناسب کاشت مو

عوارض جانبی کاشت مو

  1. اگر کاشت مو توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود هیچ عارضه‌ای ندارد. با این‌همه کاشت مو هم یک عمل پزشکی است که مانند سایر اعمال پزشکی می‌تواند در برخی موارد مشکلاتی هم ایجاد کند؛ اما بسیاری از این عوارض و مشکلات موقتی هستند.
  2. تورم خفیف در پیشانی که با کمپرس آب سرد در چند روز نخست پس از کاشت التیام پیدا می‌کند.
  3. خونریزی خفیف
  4. مورمور شدن محل کاشت مو
  5. درد در ناحیه‌ی کاشت مو که با مصرف مسکن‌های تجویز شده از سوی پزشک رفع می‌شود.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

میزان تراکم مو در کاشت مو به روش SUT

مراحل کاشت مو به روش DHI

آیا کاشت مو به روش sut عوارض دارد؟

ماندگاری کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو در افراد سالمند و نتایج نهایی آننظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درباره ساختار مو بیشتر بدانیددرباره ساختار مو بیشتر بدانید

مو بخشی از پوست است و در قسمت بیرونی قرار دارد. ضخامت و رنگ هر مو در هرکس متفاوت است. به طور متوسط بدن هر انسان دارای 5 میلیون تار مو است که حدود 150 تا 200 هزار تار مو در روی سر انسان قرار دارد. باید به این نکته توجه کرد که مو دارای دو بخش مرده و زنده می‌باشد. ... ادامه مطلب

کاشت ریش و سبیل به روش FUT چگونه است؟کاشت ریش و سبیل به روش FUT چگونه است؟

برخی از مردان علیرغم علاقه به ریش و سبیل، موی قابل‌ توجهی بر صورت خود ندارند. این افراد به می‌ توانند با کاشت ریش و سبیل چهره خود را آنگونه که دوست دارند تغییر دهند. برخی مواقع نیز کاشت مو بر روی صورت برای پوشاندن جای زخم، اسکار، آکنه و جوش است. ... ادامه مطلب

لک صورت چیست و چگونه درمان میشود؟لک صورت چیست و چگونه درمان میشود؟

لك هاي صورت به دلايل مختلفي ايجاد ميگردد و مهمترين آن در اثر تماس طولاني مدت يا حتي كوتاه مدت نور خورشيد در نواحي گونه ها، پيشاني، تيغه بيني و لبهاي فوقاني ايجاد ميشود. البته اسكار جوشها (آكنه ها) نيز ميتواند باعث ايجاد آن شود ... ادامه مطلب

کاربرد و مزایای مزوتراپی موکاربرد و مزایای مزوتراپی مو

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است و در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد . یعنی در این روش مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465