دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

برای افرادی که دچار ریزش مو و طاسی سر هستند کاشت مو یک روش غیرتهاجمی و کاملاً طبیعی و دائمی هست. در اکثر مواقع پیوند مو با موفقیت ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی همراه است؛ اما در برخی اوقات این روش موفق نخواهد بود. با انتخاب یک پزشک مناسب می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید؛ زیرا پزشک ماهر قبل از هر چیزی با انجام آزمایش‌های مختلف دلیل ریزش مو را پیدا کرده و در صورتی که کاشت مو برای شما مناسب باشد این روش درمان را انجام می‌دهد.

در هر شیوه درمانی عوامل زیادی برای موفقیت یا عدم موفقیت آن وجود دارد که عمل تهاجمی کاشت مو نیز از آن مستثنا نیست. در این عمل عواملی همچون انتخاب روش مناسب درمان، داشتن یا عدم داشتن بانک مو قوی، رعایت کامل مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و … نکاتی است که در موفقیت یا عدم موفقیت عمل کاشت مو مؤثر خواهد بود. هنگام بررسی روش‌های کاشت مو، مطمئن شوید که این روش‌ها تا چه حد موفقیت آمیز است. همانقدر که انتخاب کلینیک و پزشک متخصص و طی آن انتخاب بهترین روش در نتیجه کاشت مو مؤثر است، مراقبت‌های بعد از کاشت مو نیز می‌تواند روی نتایج تأثیر مستقیم داشته باشد. اگر مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو را به درستی انجام ندهید حتی اگر بهترین پزشک و مدرنترین روش را انتخاب کنید، درصد موفقیت کمی در کاشت مو خواهید داشت. در ادامه عواملی را بررسی می‌کنیم که روی درصد موفقیت کاشت مو مؤثر است.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مراحل کاشت مو با درصد موفقیت بالا

 1. مشاوره قبل از کاشت مو: در طول مشاوره قبل از کاشت مو مواردی همچون سلامت عمومی فرد، ارزیابی خواهد شد.
 2. معاینه مو: پزشک قبل از صدور اجازه کاشت باید ضخامت مو، تعداد فولیکول‌های سالم روی سر، رنگ موها و پوست سر را با دقت معاینه نماید تا متوجه شود که آیا پیوند مو برای فرد نتیجه بخش خواهد بود یا خیر.
 3. انتخاب روش کاشت موی مناسب شما: پس از معاینه دقیق ویژگی‌های مو و بررسی نواحی مناسب برای برداشت فولیکول، پزشک با در نظر گرفتن درخواست فرد، اقدام به انتخاب بهترین روش کاشت مو که با کمترین عوارض و بیشترین بازدهی همراه باشد، می‌نماید.
 4. آزمایشهای لازم قبل از کاشت مو: پس از انتخاب متد کاشت مو پزشک از فرد می‌خواهد که از لحاظ چند فاکتور مهم و مؤثر در فرایند کاشت مو بررسی شود. عواملی همچون کم خونی، فشار خون بالا، دیابت، کمبود آهن یا اکسیژن خون، وجود مشکلات انعقادی خون و … مواردی هستند که به شدت روی کیفیت پروسه کاشت مو تأثیر می‌گذارند، بنابراین فرد باید قبل از کاشت مو از بابت فاکتورهای مذکور مورد بررسی آزمایشگاهی قرار بگیرد و جواب آزمایش خود را تحت اختیار پرسنل و کادر پزشکی قرار دهد.
 5. برداشت مو: در این مرحله پزشک از بانک مویی که از قبل تعیین نموده است اقدام به استخراج فولیکول‌های مو به تعداد مورد نیاز خود می‌کند.
 6. انجام کاشت مو: موها پس از تبدیل به گرافت‌های چندتایی در ناحیه طاسی سر با فواصل معین کاشته می‌شوند.
کاشت مو

عوامل مؤثر در درصد موفقیت کاشت مو

عوامل زیادی هستند که می‌تواند در موفقیت کاشت مو تأثیرگذار باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

بیش از هرچیزی انتخاب پزشک خوب و کلینیک مناسب در موفقیت کاشت مو نقش دارد. به طوری که اگر یک پزشک ماهر و متخصص جراحی را انجام دهد موفقیت ۱۰۰ درصد خواهد بود. با این حال مراقبت‌های بیمار بعد از کاشت نیز بسیار مهم است و می‌تواند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهد. بعد از کاشت مو مواردی وجود دارد که رعایت آنها می‌تواند درصد موفقیت کاشت مو را افزایش دهد.

مراقبت های پس از کاشت مو

 1. از استرس دوری کنید.
 2. در برابر نور آفتاب قرار نگیرید.
 3. در برابر باد، باران و آلودگی‌ها قرار نگیرید.
 4. از قرار گرفتن در گرما و عرق کردن بپرهیزید.
 5. به هیچ عنوان از استخر، سونا و … استفاده نکنید.
 6. مکمل‌های غذایی استفاده کنید.
 7. داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک که پزشک تجویز کرده است را به دقت مصرف کنید.
 8. در صورت تجویز پزشک از ماینوکسیدیل و فیناستراید استفاده کنید.

روش های رایج کاشت مو

کاشت مو به روش Fit

کاشت مو به روش استخراج واحدهای فولیکولی یا Fit یک روش ترمیم موی دائمی است که در آن موهای کاشته شده رشد خواهند کرد. در این روش به کمک یک پانچ گرافت‌ها از بانک موی پشت سر و اطراف گوش برداشته می‌شود و در نواحی بدون مو کاشته می‌شود. این روش دوران نقاهت کوتاهی دارد؛ زیرا قسمت اهدا کننده نیازی به برش و بخیه ندارد. از این روش نه تنها برای کاشت مو بلکه برای کاشت ریش و سبیل و ابرو نیز استفاده می‌شود.

کاشت مو به روش Fut

در این روش پشت سر به صورت یک نوار برش داده شده و گرافت‌ها برداشته می‌شوند. سپس ناحیه اهدا بخیه زده می‌شود. گرافت‌های برداشت شده پس از بررسی در ناحیه مورد نظر کاشت می‌شوند. گرافت‌ها در این روش کمترین آسیب را می‌بینند. پس به کمک روش FUT گرافت‌هایی با کیفیت بهتر و تراکم بیشتر را انتظار خواهیم داشت؛ اما این روش تهاجمی‌تر بوده و دوران نقاهت طولانی‌تری نیز دارد. هزینه کم، رشد سریع موهای کاشت شده، تراکم بالا و درصد موفقیت بیشتر باعث محبوبیت این روش شده است. البته افرادی می‌توانند از این روش استفاده کنند که بانک موی مناسبی دارند.

کاشت مو به روش Sut

این روش شبیه به روش Fit است با این تفاوت که به جای پانچ دستی از دستگاه اتوماتیک برای برداشت و کاشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. استفاده از دستگاه اتوماتیک باعث سرعت بخشیدن به عمل برداشت گرافت‌ها می‌شود. به علاوه کمترین میزان آسیب به گرافت‌ها طی برداشت وارد می‌شود. در نهایت نتیجه این روش کاشت مو با سرعت و تراکم بالا خواهد بود که دوران نقاهت کوتاهی نیز دارد.

اينستاگرام دکتر سليماني

افراد نامناسب جهت کاشت مو

اگر موارد زیر در مورد شما صدق می‌کنند، شما کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستید:

عوارض جانبی کاشت مو

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

قبل از کاشت مو لازم است چه نکاتی را بدانیم ؟

مزایای کاشت مو به روش SUT (اس یو تی)

آزمایش های لازم برای عمل کاشت مو

آیا کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو به روشهای FIT و FUTنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند موبازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

کاشت ریش و سبیل یک خط پیوسته روی صورت شما ایجاد می‌کند و موجب می‌شود تا ظاهر شما منظم‌تر به نظر برسد. ریزش موهای صورت ممکن است برای هر مردی اتفاق بیفتد حتی برای آنهایی که به ظاهر خود اهمیت می‌دهند و دارای رژیم غذایی سالم هستند. ... ادامه مطلب

علت اصلی ریزش مو در جلوی سرعلت اصلی ریزش مو در جلوی سر

این روز ها افراد بسیار زیادی در دنیا درگیر مشکل ریزش مو و کم‌ پشتی مو های سر هستند. این مشکل در نواحی جلو سر بیشتر از سایر بخش‌ ها ایجاد می‌ شود، بنابراین تأثیر بالایی در زیبایی چهره افراد و کاهش اعتماد به نفس آنها خواهد داشت. ... ادامه مطلب

آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟

ابرو یکی از مهم‌ ترین اعضای صورت است که در زیبایی افراد نقش زیادی را ایفا می‌ کند. به همین دلیل افراد همواره به دنبال راهکارهایی هستند که ابروهای خود را زیباتر کرده و ظاهری متفاوت به چهره خود ببخشند. کاشت ابرو یکی از روش‌ های تأیید شده و اثرگذار برای حالت‌ دهی به ابروها و حفظ زیبایی افراد است. ... ادامه مطلب

علت عفونت بعد از کاشت مو چیست؟علت عفونت بعد از کاشت مو چیست؟

عمل کاشت مو به عنوان روشی تضمینی در بازیابی حجم از دست رفته ی موها شناخته می شود و می تواند زیبایی و جذابیت را به چهره ی شما بازگرداند. فرآیند پیوند مو را به طور کلی اقدامی بی خطر می دانند اما علائمی وجود دارد که ممکن است به دلایل مختلف تحت عنوان عوارض جانبی کاشت مو در افراد مختلف ظاهر شوند ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465