دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / حداقل و حداکثر سن مناسب کاشت مو چقدر است؟

حداقل و حداکثر سن مناسب کاشت مو چقدر است؟

یکی از نشانه های زیبایی ظاهر، داشتن موهایی پرپشت و خوش حالت است؛ اما متأسفانه مردان و زنانی هستند که در سنین جوانی دچار ریزش مو می شوند. این مشکل زیبایی ظاهر شخص را تحت تأثیر قرار داده و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس فرد را کاهش میدهد. در این زمان جستجو برای بهترین روش جایگزین نمودن موهای از دست رفته شروع می شود. کاشت مو بهترین روش برای افرادی است که موهای خود را از دست‌ داده‌اند. یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد کاشت مو وجود دارد سن مناسب برای کاشت مو است که بسیار اهمیت دارد. یک بازه سنی کلی از نظر پزشکان وجود دارد که معتقد هستند اگر پیوند مو در این سنین انجام گیرد، نتیجه آن رضایت بخش خواهد بود. اگرچه کاشت مو بر روی افراد بالای 18 سال قابل انجام است؛ اما توصیه می‌شود که تا 25 سالگی پیوند مو انجام نگیرد؛ زیرا پروسه ریزش مو هنوز ثابت نشده است. همچنین به دلیل ایجاد برخی بیماری‌ها (مانند فشار خون شدید، مشکلاتی قلبی و …) در افراد بالای 65 سال، حداکثر سن توصیه شده برای کاشت 65 سالگی می‌باشد.

سن مناسب کاشت مو ترجیحاً زمانی است که روند ریزش مو تقریباً تکمیل شده و الگوی طاسی در افراد مشخص گردیده است. برای اطلاع از دقیق‌ترین زمان در خصوص حداقل و حداکثر سن کاشت مو بهتر است با پزشک در این زمینه مشورت گردد؛ چراکه این سن در هر شخصی با توجه به سیستم ایمنی بدن، متفاوت است. تحقیقات نشان می‌دهند که به طور متوسط 35 الی 40 سالگی بهترین سن برای کاشت مو آقایان است زیرا بسیاری از مردانی که مشکل ریزش مو دارند در بازه سنی 35 الی 40 سالگی موهایشان به الگوی نهایی می‌رسد، یعنی در واقع ریزش موهایشان متوقف شده در نظر گرفته می‌شود.

البته قبل از هر کاری باید فرد توسط پزشک متخصص به طور کامل معاینه شود تا علت ریزش مو مشخص گردد. علت ریزش مو می‌تواند به عوامل مختلفی مثل ژنتیک، کم‌کاری غدد مثل تیروئید، کمبود برخی املاح بدن، استرس یا سبک زندگی مربوط شود. تمامی این موارد توسط پزشک مورد بررسی قرار گرفته و سپس در مورد بهترین سن برای کاشت مو و زمان آن تصمیم نهایی گرفته می‌شود. افرادی که در سن‌ خیلی پایین دست به چنین‌کاری می‌زنند با گذر زمان دوباره با مشکل ریزش مو مواجه می‌شوند؛ اما به دلیل اینکه بانک موی آنها قبلاً مورد استفاده قرار گرفته است، توان بهره‌مندی دوباره از آن وجود نخواهد داشت. در نتیجه پزشک قادر نخواهد بود عملیات کاشت مو را دوباره برای آنها تکرار کند.

عمل کاشت مو برای کسب نتایج مطلوب، نیازمند مهارت و تجربه پزشکی است که اقدام به این جراحی می‌نماید. به همین دلیل توصیه می‌شود؛ کاشت مو را نزد پزشکان مجرب و مراکز مجازی مانند کلینیک بهین در اصفهان انجام دهید. این مرکز با سالها تجربه در زمینه کاشت مو، و ارائه نتایجی فوق العاده در این زمینه، یکی از تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو در اصفهان می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دلایل اهمیت محدوده سنی جهت کاشت مو

از جمله مهم‌ترین دلایل برای انتخاب محدوده سنی کاشت مو عبارتند از:

بهترین سن کاشت مو

انواع روش‌های کاشت مو

به‌طور‌کلی روش‌های کاشت مو در دو دسته‌ FUT و FIT تقسیم می‌شود؛ اما با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش دستگاه‌های تخصصی متعدد، متخصصان روش‌های دیگری را از این دو روش استخراج و به عنوان روش‌های جدیدتری طبقه‌بندی کرده‌اند. شناخت این روش‌ها برای متقاضیان این فرصت را فراهم می‌آورد که با شناخت بیشتر و علاوه ‌بر بررسی شرایط خود، بهترین گزینه را برای داشتن موهایی زیبا انتخاب کنند. این روش‌ها به ترتیب پیدایش زمانی عبارت هستند از:

کاشت مو به روش FUT

در این روش با برداشت یک برش نواری از پشت سر، واحدهای فولیکولی موجود در نوار برداشته شده را استخراج می‌کنند و سپس این فولیکول‌ها را در قسمت کم‌پشت یا طاس سر قرار می‌دهند. این روش یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های پیشرفته‌ی کاشت مو بوده است که هنوز هم بسته به شرایط کاربرد دارد.

کاشت مو به روش FIT

در روش FUE یا FIT به جای برداشت نوار پوستی، واحد‌های فولیکولی مو، دانه به دانه از پوست سر برداشته می‌شود و بعد از نگه‌داشتن آنها در موادی مخصوص، در پوست ناحیه‌ی مورد نظر کاشته می‌شود.

کاشت مو به روش BHT

در این نوع کاشت مو، علاوه بر استفاده از ابزار، محل برداشت واحد‌های فولیکولی مو نیز متفاوت است. این نوع کاشت مو برای افرادی که بانک موی خوبی ندارند، مناسب است. به‌همین‌دلیل، واحدهای فولیکولی علاوه بر سر از بدن افراد نیز برداشت می شود البته فقط از دو ناحیه سینه و زیر ریش امکان برداشت وجود دارد. در روش BHT موی استخراجی فقط باید از دو ناحیه مذکور برداشت شود، در غیر این ‌صورت ماندگاری خود را از دست می‌دهد.

کاشت مو به روش SUT

جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر تاکنون معرفی شده است، کاشت مو به روش sut نام دارد. در این روش تا 14000 تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی، بدون درد، بدون خونریزی و دوران نقاهت می باشد از مزایای این روش انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک می باشد.

کاشت مو به روش سوپرترکیبی:

همانطور که از عنوان مشخص است، این روش‌ها ترکیبی از دو یا چند روش بالا هستند. ترکیب روش‌های کاشت موی FUT و FIT روش ترکیبی نام دارد و برای کسانی مناسب است که ریزش موی بیشتر یا سطح طاسی گسترده‌تری دارند. در این روش در ابتدا با روش FUT نواحی ریزش مو پر می‌شوند و سپس از طریق FIT فرایند تراکم صورت می‌گیرد. برای کسانی که علاوه‌ بر داشتن سطح طاسی گسترده، بانک موی خوبی هم ندارند، از روش سوپرترکیبی استفاده می‌شود. از ترکیب روش ترکیبی و روش BHT، فرایند کاشت موی سوپرترکیبی حاصل می‌شود.

موارد منع کاشت مو

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو مشابه با سایر عمل‌های جراحی به عوامل مختلفی مانند روش انجام جراحی، نوع بیهوشی، کلینیک و یا مرکزی که جراحی در آن انجام می شود، جراح و ... بستگی دارد.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض کاشت مو

هر روش جراحی عوارض جانبی کمی دارد و روش جراحی کاشت مو نیز از این قاعده مستثنا نیست. این مشکلات جزئی هستند و بدون اینکه اثری بر نتیجه نهایی داشته باشد، می‌توان آنها را برطرف کرد.

  1. رشد ضعیف یا کند مو بعد از کاشت مو: احتمالاً ناشی از آسیب به فولیکول‌ها است.
  2. عفونت: این مشکل به ندرت پیش می‌آید؛ زیرا قبل و پس از کاشت مو بیمار داروهای آنتی بیوتیک مصرف می‌کند.
  3. جای زخم مشخص: جراح سعی می‌کند برش را در بخش مناسبی از ناحیه اهداکننده قرار دهد تا به سختی بتوان به وجود آن پی برد.
  4. التیام نامناسب زخم: عوامل ژنتیکی در وجود این مشکل نقش ایفا می‌کنند و پس از جراحی کاشت مو بعضی از افراد نسبت به افراد دیگر سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنند.
  5. تغییر در رنگدانه پوست: احتمال تغییر رنگ پوست (تیره شدن پوست) پس از جراحی کاشت موی طبیعی وجود دارد، البته این اتفاق به ندرت پیش می‌آید.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

معایب و عوارض کاشت مو چیست؟

انواع روشهای کاشت مو کدام است؟

حداکثر تراکم کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو طبیعی به روش FIT

مدت زمان رشد مو بعد از کاشتنظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

تراکم کاشت مو، ظاهر طبیعی موهای کاشته شده را نشان می‌دهد که بدون شک بهترین نتیجه کاشت مو با تراکم بالا را نشان خواهد داد. موها طبیعی‌تر، پر تر به نظر می‌رسند و بهترین نتیجه را برای بیمار پس از کاشت مشاهده می‌شود. ... ادامه مطلب

افزایش تراکم مو با پی آر پیافزایش تراکم مو با پی آر پی

پی آر پی مو یک روش مؤثر در افزایش تراکم مو است. پی آر پی مخفف عبارت پلاسمای خون غنی از پلاکت است که این روش جدید کاملاً مبتنی بر اصول علمی است و باعث تقویت فولیکول های مو، تحریک رشد و تقویت ساقه مو می‌ شود و به افزایش حجم مو نیز کمک می‌ کند. ... ادامه مطلب

کرایوتراپی بهترین روش درمان زگیلکرایوتراپی بهترین روش درمان زگیل

روشهای مختلفی برای درمان زگیل تناسلی موجود است که یکی از روش های قطعی جهت درمان انواع زگیل های تناسلی، درمان با روش کرایوتراپی می باشد. ... ادامه مطلب

دلایل کم پشتی ریش و سبیل و روش پر پشت کردندلایل کم پشتی ریش و سبیل و روش پر پشت کردن

پرپشت کردن ریش و سبیل یکی از موضوعات مربوط به زیبایی و ظاهر است که برخی از مردان به دنبال راهکارهایی برای آنها هستند. در گذشته راهی برای اصلاح کم پشتی ریش و سبیل وجود نداشت؛ اما با پیشرفت‌ های صورت گرفته روشهای مختلفی جهت درمان این عارضه وجود دارد که در ادامه معرفی میگردد. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465