دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / هزینه، عوارض و مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

هزینه، عوارض و مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

امروزه علم پزشکی پیشرفت چشمگیری در زمینه جوانسازی و زیبایی داشته است. یکی از راه حل های متداول در این زمینه مشکلات مو، کاشت مو است که مورد استقبال میلیون ها نفر در سراسر جهان قرار گرفته است و همواره دارای نتیجه مطلوبی بوده است. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از آنها کاشت مو به روش میکروگرافت (Micrograft) است. میکروگرافت یکی از کم خطرترین روش های کاشت مو به حساب می آید و به همین دلیل است که محبوبیت زیادی بین افراد پیدا کرده است. در این روش از تجهیزات برقی برای برداشت مو استفاده می شود همچنین برای پیوند فولیکول ها در مناطق کم تراکم تر نیز از این وسایل برقی استفاده می شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت در واقع نوع پیشرفته‌ای از تکنیک SUT است که در آن از ابزار بسیار دقیق‌تر و برش‌های بسیار ریزتری هنگام کاشت، استفاده می‌شود. نتیجه این روش، درد و ناراحتی بسیار کمتر در کنار موفقیت بسیار بالا است. همچنین عدم وجود هیچگونه اسکار (جای زخم) در منطقه کاشت شده و یا بانک مو، یکی دیگر از مزایای این روش است. در این روش تا جای ممکن دخالت دست کم شده است. کیفیت کاشت و خطای انسانی کاهش پیدا می‌کند و سرعت مراحل کار نیز بسیار بیشتر می‌شود، به همین دلیل برای رسیدن به تراکم بالا در موهای سر، نیازی به کاشت دو مرحله‌ای در دو روز جداگانه نیست.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

از آنجایی که کاشت مو به روش میکرو گرافت نوعی جراحی محسوب نمی‌شود، خطرات و عوارض جراحی‌ها در این روش کاشت وجود ندارد و هیچ برش عمیقی هم روی سر ایجاد نمی‌شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

میکروگرافت چیست؟

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت به شرح زیر می‌باشد:

  1. برداشت گر افت‌های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون برای طاسی معمولی و روش تریکوفیتیک اسکارلت برای سطح طاسی شدید
  2. آماده سازی گرافت ‌ها و چینش گرافت در دستگاه میکرو ایمپلنتر
  3. کاشت مو در سطح طاسی بدون نیاز به هیچگونه برش و جای زخم تنها با دستگاه و با پانچ‌های ایمپلنتر در سایز میکرو

میکروموتورهای اتوماتیک کاشت مو میکروگرافت تا 4/0میکرون ظریف‌تر و دقیق‌تر از سایر هولدرها در روش‌های دیگر عمل می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا گرافت‌های بیشتر و سالم‌تری از محل بانک مو برداشت شود. گرافت های برداشت شده، در مایع نگهدارنده متشکل از سلول‌های بنیادی بیمار نگهداری می شوند. این کار باعث تقویت فولیکول‌های مو شده و در نتیجه ضخامت تارهای مو بعد از کاشت افزایش می یابد. از طرفی گرافت‌ها با تکنیک های تخصصی کاشت، آماده چینش در دستگاه مخصوص کاشت مو می گردند.

افراد مناسب جهت کاشت مو به روش میکروگرافت

در استفاده از این تکنیک هیچ محدودیت جنسی وجود ندارد و نتیجه جراحی در هر دو گروه خانم‌ها و آقایان، یکسان است. با اینکه الگوی ریزش وی سر در مردها و زن‌ها متفاوت است؛ اما با کمک تکنیک میکروگرافت، می‌توان از بخش‌های مختلف سر، مو استخراج کرد. میکرو گرافت برای کسانی که در بعضی شرایط خاص، موی سرشان دچار آسیب و ریزش شده است، بسیار کارآمد است، مانند:

مراقبت های قبل از کاشت مو

برخی توصیه های مهم قبل از کاشت مو عبارتند از:

مراقبت های بعد از کاشت مو

برای نتیجه گیری بهتر از عمل کاشت مو، توجه و مراقبت های بعد از کاشت مو، اهمیت زیادی دارد. نتیجه کاشت مو تنها به انتخاب روش مناسب کاشت و مهارت پزشک بستگی ندارد. مراقبت های بعد از عمل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

هزینه کاشت مو میکروگرافت

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت تأثیر دارند. روش کاشت مو از عوامل اساسی تعیین هزینه کاشت مو است. دیگر عوامل مؤثر بر هزینه کاشت مو شامل مقدار ریزش مو و وسعت طاسی سر، وضعیت بانک موی بیمار، تعداد فولیکول های لازم برای ایجاد تراکم حداکثری، تبحر و مهارت پزشک و امکانات کلینیک کاشت مو می شوند.

اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض کاشت مو به روش میکروگرافت

روش میکروگرافت پس از کاشت مو به روش SFUE و FUE یکی از جدیدترین و کم عارضه ترین روش های کاشت مو است. با توجه به اینکه در این روش از دستگاه های ظریفی استفاده می شود تقریباً می توان گفت که این روش کم عارضه ترین روش است. این عوارض جنبه عمومی دارند و طبیعی هستند؛ اما به طور کلی عوارضی را که تاکنون مطرح بوده در اینجا توضیح می دهیم:

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

بهترین کلینیک کاشت مو زنان

آیا کاشت مو دائمی است؟

ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو ؟

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

چه افرادی برای کاشت مو به روش FIT مناسب هستند؟نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود؟کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود؟

گاهی ممکن است دلایل مختلفی موجب ریزش موها شود که این ریزش مو در مواردی به کاهش قابل توجه موها یا تاسی می‌انجامد. در بیشتر این موارد تنها راه چاره، کاشت مو است. کاشت مو، روشی است که بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های مرتبط به ریزش مو و کم پشت بودن آن را برطرف می‌نماید ... ادامه مطلب

پس از کاشت مو به روش FUT چه مراقبتهایی لازم است؟پس از کاشت مو به روش FUT چه مراقبتهایی لازم است؟

پیوند واحد فولیکولار (FUT) یک روش ترمیم مو است که به آن روش نواری نیز گفته می‌شود ، جایی که موهای بیمار در گروه های طبیعی از 1 تا 4 تار مو پیوند می شود که واحدهای فولیکولی نامیده می‌شوند ... ادامه مطلب

بهترین سن برای کاشت ریش و سبیل چه سنی است؟بهترین سن برای کاشت ریش و سبیل چه سنی است؟

به طور کلی سن مناسب کاشت ریش و سبیل در مردان بعد از اتمام دوران بلوغ آنها می باشد که در هر فرد ممکن است متفاوت باشد که با معاینه و بررسی توسط پزشک مشخص می شود. سن 25 سالگی زمانی است که فرد از دوران بلوغ عبور کرده و حالت کلی ریش و سبیل خود را به دست آورده است. ... ادامه مطلب

روش انجام و مراقبتهای قبل و بعد میکرونیدلینگروش انجام و مراقبتهای قبل و بعد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین شیوه های درمانی برای از بین بردن جای بسیاری از جراحت های پوستی است. همچنین با میکرونیدلینگ می‌توان در حد زیادی پوست را وادار به ساخت کلاژن و در نتیجه جوانسازی نمود ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465