دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت ریش و سبیل / آیا کاشت ریش روی جای زخم صورت امکان پذیر است؟

آیا کاشت ریش روی جای زخم صورت امکان پذیر است؟

جای زخم از بافت فیبری ضخیمی به نام کلاژن ساخته شده اند که برای محافظت از پوست زیر آن ایجاد می شوند که در بعضی موارد جایی برای فولیکول های مو، رگ های خونی یا حتی اعصاب باقی نمی گذارد. کاشت مو روی جای زخم یا کاشت مو بر روی بافت اسکار امکان پذیر است؛ اما این نوع پیوند مو متفاوت از کاشت موی معمولی انجام می شود؛ زیرا پوست و بافت های زخم با پوست و بافت معمولی متفاوت است.

به منظور کاشت مو بر روی جای زخم، جراح، موهایی را که هنوز در فولیکول های آنها هستند پیوند می زند. این امر باعث می شود که موها در صورت تماس با رگ های خونی ریشه یابی و رشد مجدد خود را آغاز کنند. فولیکول های مو معمولاً پس از بهبودی ناحیه و پیوند کامل در پوست و دریافت جریان خون از رگ های اطراف، مجدداً رشد مو را شروع می کنند.

شما می‌توانید برای بهترین کاشت ریش و سبیل در اصفهان به کلینیک تخصصی کاشت موی بهین مراجعه نمایید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

مزایای کاشت ریش

موارد مؤثر در کاشت مو روی جای زخم

ممکن است فرد بیماری زمینه ای مزمن التهابی مانند لوپوس اریتماتوزیس داشته باشد که بر روی پوست اثر گذاشته و باعث زخم آلوپسی شود. در این شرایط کاشت مو روی جای زخم توصیه نمی شود. باید این بیماری حداقل دو سال قبل از جراحی پیوند مو غیرفعال شده باشد.

از آنجایی که عروق خونی در ناحیه زخم یا بخیه آسیب دیده اند، جریان خود در این قسمت بسیار محدود است. این درحالی است که فولیکول های مو برای زنده ماندن و داشتن عملکرد نیاز به منبع خونی دارند. اگر خونرسانی ناکافی باشد فولیکول ها می میرند یا قادر به انجام عملکرد مناسب نخواهند بود. همین موضوع عمل کاشت مو در این نواحی را دشوار و در برخی مواقع غیرممکن می سازد. البته یک متخصص باتجربه و کارآزموده می تواند با استفاده از روش های مختلف، منبع خونی لازم برای رشد فولیکول های موی کاشته شده را ایجاد کند.

میزان ضخامت پوست در ناحیه زخم می تواند نقش تعیین کننده ای در انجام جراحی کاشت مو در این ناحیه داشته باشد. زخم ها از نظر شکنندگی و ضخامت متفاوت هستند. درصورتیکه بافت زخم بسیار ضخیم باشد، به‌سختی می توان به عروق خونی دسترسی پیدا کرد. از طرف دیگر، بافت اسکار نازک نیز برای نگهداری از فولیکول های کاشته شده مناسب نیست. البته برای رفع این عارضه روشهایی وجود دارد؛ اما متخصص کاشت مو باید مطمئن شود که با استفاده از این روش ها نتیجه مطلوب به دست می‌آید.

در چه صورت نمیتوان روی جای زخم کاشت مو انجام داد؟

مشاوره با جراح متخصص کاشت مو پیش از هر چیزی بسیار مهم است. او در مورد سابقه پزشکی شما سوال خواهد کرد؛ زیرا این موضوع تأثیر مستقیمی در موفقیت یا عدم موفقیت کاشت دارد. ممکن است در اثر چندین بیماری التهابی روی پوست سر جای زخم باقی بماند، به عنوان مثال لوپوس اریتماتوز دیسکوئید، لیکن پلانوپیلاریس و اشکال شدید پسوریازیس همگی می توانند باعث ایجاد اسکار شوند. در صورت فعال بودن بیماری، روش های کاشت روی زخم ها توصیه نمی شود و بهتر است حداقل دو سال بعد از عدم فعالیت بیماری کاشت مو انجام شود. همچنین اگر اسکار روی پوست، هیپرتروفیک (بیش از حد ضخیم) باشد، میتواند مقدار خونی را که به فولیکول های موی تازه پیوند شده می رسد، محدود کند و از رشد و عملکرد صحیح آنها جلوگیری کند. اگر بافت اسکار آتروفیک (خیلی نازک) باشد، ممکن است بافت برای نگه داشتن فولیکول های پیوندی بسیار ظریف باشد؛ این بدان معنا است که پذیرش پیوند کمتر از حد انتظار خواهد بود.

کاشت ریش روی جای زخم صورت

روش‌های کاشت ریش

متدهای مختلفی برای کاشت ریش مورد استفاده قرار می‌گیرند. در قسمت زیر چند روش پرطرفدار در حوزه کاشت ریش معرفی شده‌اند:

1.روش FUT

در این روش، پزشک بعد از اعمال بیحسی موضعی به صورت نواری از بانک مو، مو برداشت می‌کند. این نوار بین 3 تا 4 اینچ بوده و دارای گرافت‌های کوچکی است که هر کدام چند تار مو روی خود دارند. این گرافت‌ها را بر روی ناحیه‌ی گیرنده کاشت قرار می‌دهند.

2.روش FIT

کاشت ریش به روش fit یک روش سنتی است که در آن با برش بانک مو و برداشت گرافت‌های زیاد می‌توان تراکم بالایی از ریش و سبیل ایجاد کرد؛ اما به علت بخیه خوردن بخش اهدا کننده دوره نقاهت این روش طولانی است.

3.روش FUE

در این روش با ابزار FUE از بانک مو گرافت‌های لازم برداشته می‌شود. این روش باعث می‌شود بانک مو کمترین میزان جراحت را داشته باشد. به دلیل تهاجم کم، دوره نقاهت کوتاه بوده و سریع می‌توانید به زندگی روزمره برگردید.

4.روش SUT

این روش جدید است که با ابزارهای جدید فولیکول‌ها دقیق و بدون آسیب دیدن از بانک مو جدا می‌شوند. نتیجه ظریف و پرتراکم بوده و احتمال ریزش نیز بسیار پایین خواهد بود.

5.روش S.MicroGraft

این روش جدیدترین و بهترین روش کاشت ریش محسوب می‌شود که تمام معایب روش‌های قدیمی کاشت ریش و سبیل را برطرف کرده و هیچگونه اسکار جراحی از خود به جای نخواهد گذاشت. همچنین به علت کاشت در سایز میکرو بیمار شاهد ظرافت فوق‌العاده و تراکم بسیار بالایی خواهد بود. این تکنیک، بهترین و طبیعی‌ترین نتیجه ممکن را برای فرد به ارمغان می‌آورد؛ چراکه تنها یک یا دو گرافت به صورت همزمان برداشته می‌شوند و هرکدام به صورت جداگانه، روند کاشت را پشت سر می‌گذارند.

مراقبت های قبل از کاشت ریش

برای اینکه بیماران بتوانند به نتایج ایده‌آل و مورد انتظار خود از کاشت ریش برسند انجام برخی از مراقبت‌های قبلی شدیداً توصیه می‌شود.

  1. توصیه می‌شود قبل از عمل یک یا چند جلسه‌ی مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در این جلسات پیشینه‌ی پزشکی و درمانی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و یک سری آزمایش‌های نیز می‌بایست انجام شود تا در صورت نیاز داروهای خاصی برای شما در حین عمل کاشت ریش و سبیل استفاده شود. در این جلسات مراقبت‌های قبل از عمل نیز به شما ارائه خواهد شد.
  2. حتماً شب قبل از عمل حمام کنید.
  3. لیست یک سری داروهای قبل از عمل همچون مکمل‌ها و ویتامین‌ها به شما داده می‌شود تا از چند روز پیش از عمل آنها را مورد استفاده قرار ندهید؛ زیرا باعث افزایش خونریزی در نواحی زخم‌ها می‌شوند.
  4. اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید نیز باید به پزشک خود اطلاع دهید تا اگر نیاز به قطع یا مصرف بیشتر آنها وجود دارد، توصیه‌های لازم را به شما ارائه دهد.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

قیمت کاشت ریش

نوع پوست و بافت محل زخم بر روی هزینه تأثیر خواهد داشت. اگر نیاز به انجام عملیاتی بر روی پوست این ناحیه باشد تا برای کاشت مو آماده شود، هزینه‌های بیشتری برای کاشت باید پرداخت شود. مساحت زخم نیز از دیگر عواملی است که باید در زمان محاسبه هزینه کاشت مو در نظر گرفته شود. درصورتی‌که زخم گسترده باشد ممکن است نیاز به انجام کارهایی مانند فلاپ پوست سر یا گسترش آن وجود داشته باشد تا پوست برای پذیرش فولیکول‌ها آماده شود.علاوه بر این موارد همچون سایر روش‌های کاشت مو لازم است دستمزد جراح، محل کلینیک، آزمایش‌ها و معاینات لازم برای تشخیص کاندید مناسب و اطمینان از سلامت عمومی فرد، نوع و کیفیت دستگاه‌های کلینیک و گستردگی محل کاشت نیز بر روی هزینه‌ها تأثیر خواهد داشت.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض جانبی کاشت ریش

عوارض محدودی مانند مشکلات دوره نقاهت وجود دارد. مشکلاتی نظیر درد در ناحیه بانک مو و کاشت، تورم صورت و بدخوابی را می‌توان جز عوارض این عمل دانست که بعد از چند روز محو می‌شود و مشکل جدی را برای بیمار به وجود نخواهند آورد.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

بازگرداندن موی ریش و سبیل با روشهای پیوند مو

هزینه کاشت ریش بستگی به چه مواردی دارد؟نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
معرفی بهترین داروهای درمان ریزش مومعرفی بهترین داروهای درمان ریزش مو

استفاده از داروهای درمان ریزش مو یکی از روش‌ های کم خطر درمان ریزش مو هستند. استفاده از داروها، علاوه بر این که عوارض جراحی را ندارند، به خوبی اثر کرده و در پیشگیری و درمان ریزش موثر هستند. در ادامه بهترین داروهای درمان ریزش مو معرفی میشود. ... ادامه مطلب

درمان کک و مک و لک پوست با لیزردرمان کک و مک و لک پوست با لیزر

لیزر کک و مک بهترین روش برای برداشتن یا از بین بردن کک و مک ها است چرا که لیزر مخصوص درمان کک‌ و مک کاملاً بی عارضه است. درمان با لیزر از پالس‌ های نور متمرکز و شدید برای هدف قرار دادن مناطق آسیب دیده پوست استفاده می‌ شود. ... ادامه مطلب

پس از کاشت مو چه مدت زمانی را باید به استراحت پرداخت؟پس از کاشت مو چه مدت زمانی را باید به استراحت پرداخت؟

کاشت مو معمولاً برای درمان ریزش مو با الگوی طاسی مردانه استفاده می‌ شود. پس از کاشت مو حداقل 3 الی 5 روز در خانه بمانید و استراحت کنید، سپس به انجام فعالیت‌ های روزانه خود بازگردید. ... ادامه مطلب

آیا ابروهای کاشته شده می ریزند؟آیا ابروهای کاشته شده می ریزند؟

ریزش ابرو بعد از عمل کاشت ابرو، طبیعی است چرا که بعد از دو هفته ممکن است که ساقه ابرو یا قسمتی از آن ریزش کند در حالی که ریشه همچنان در جای خود است ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465