دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / انواع روشهای ترمیم موی آقایان

انواع روشهای ترمیم موی آقایان

به طور میانگین ریزش مو شدید در آقایان شایع‌تر از خانم‌ها می‌باشد. ریزش موی مردانه، نوعی از متداول‌ترین ریزش موی سر در بین آقایان است و ریزش شدید مو آقایان معمولاً در سن کم آغاز و با رونده ادامه منجر، به طاسی می‌شود. اصلی‌ترین فاکتور و عامل ریزش موی مردانه معمولاً آندروژن ها هستند. آندروژن ها هورمون‌هایی که به وجود آورنده خصوصیات مردانه هستند، نسبت داده می‌شود. دلیل اصلی و عمده به وجود آمدن آندروژن ها افزایش سن، وجود عامل ارثی و وجود دی هیدروکسی تستسترون هستند.

ترمیم مو روشی است که در آن تمامی افراد با داشتن هر شرایطی می‌توانند آن را انجام دهند. مثلاً افرادی که دارای بانک موی کم بوده و بانک مویشان مناسب کاشت مو نمی‌باشد می‌توانند ترمیم مو انجام دهند؛ زیرا در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نمی‌باشد یا افرادی که طاسی سرشان عریض و طویل بوده به عبارت دیگر وسعت ریزش موهایشان زیاد باشد زمانی که کاشت مو انجام دهند بانک مویشان تمام وسعت ریزش یافته را پوشش نمی‌دهند و باعث می‌شود فضاهای خالی در کاشت مو وجود داشته باشد. در ترمیم مو این‌طور نیست و با هر وسعت ریزشی می‌توان آن منطقه را پر کرد، بدون اینکه هیچ کجای آن خالی از مو باشد. افرادی که دارای بیماری خاصی هستند و یا تحت درمان خاصی هستند که موهای خود را از دست داده‌اند تنها راه حل این افراد ترمیم مو می‌باشد. ترمیم مو مانند هر روش دیگری با استانداردها و کیفیت‌های مختلفی ارائه می‌شود و همین مسئله نتایج مختلفی در درمان‌ها به همراه دارد. در ادامه به انواع روش ترمیم مو برای آقایان می‌پردازیم.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

ترمیم مو به روش HRT

برای ترمیم با روشHRT اولین قدم، تمیز نمودن ناحیه‌ای است که قصد کاشت بر روی آن داریم. این عمل جهت آماده‌سازی ناحیه مورد نظر برای چسباندن هر چه بهتر تارهای مصنوعی تولید شده ضروری است. سپس پزشک یا متخصص، به ترتیب مراحل چسباندن گرافت ها را در بخش‌های معین شده آغاز خواهد نمود. کلیه این مراحل تنها در یک جلسه صورت خواهد گرفت و فرد پس از پایان کاشت نیازی به استراحت و یا محدودیت فعالیتی خاصی نخواهد داشت. باید بدانید میزان طبیعی بودن نتیجه حاصل از روش ترمیمی HRT، بی‌شک تا حد زیادی به تبحر و دقت بالای متخصص اجراکننده کاشت بستگی خواهد داشت.

انواع روشهای ترمیم موی آقایان

در این روش از موهای 100% طبیعی برای ترمیم مو استفاده می‌کنند. در واقع پروتز مو شبیه سازی شده با کف سر فرد بوده و جنس پروتز مو از مواد با کیفیت و طبیعی مانند کراتین می‌باشد. انتخاب مو نامحدود بوده و افراد می‌توانند طبق موهای اصلی و یا سلیقه خود رنگ مو، جنس مو و مدل مو انتخاب نمایند. پروتز مو، حساسیت، خارش و آلرژی برای کف سر ایجاد نمی‌کند؛ زیرا توسط مواد فیکس کننده حاوی کراتین بر سر نصب خواهد شد. موها در ترمیم مو HRT به علت جنس طبیعی به هم نمی‌چسبند، فرم خود را از دست نمی‌دهند و حالت موها و ظاهر کلی ترمیم مو بر سر افراد ظاهری طبیعی به همراه دارد و امکان تشخیص را به حداقل می‌رساند.

ترمیم مو به روش SUT

sut به عنوان جدیدترین روش کاشت مو شناخته می‌شود. در این روش تمامی مراحل کاشت مو با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و تحت نظارت پزشک انجام می‌شود. در این روش از کاشت مو فولیکول‌های مو بدون اینکه جراحی انجام شود به درون محل پیوند مو منتقل می‌شوند. در این روش، متخصصان کاشت مو بدون اینکه از تیغ جراحی استفاده کنند، فقط فولیکول‌های مو را به کمک ابزار و تکنیک مخصوص جدا کرده و به محل گیرنده مو منتقل می‌کنند. کاشت مو طبیعی به این روش باعث می‌شود که احتمال گیرایی کاشت و ترمیم مو بسیار بالا برود؛ زیرا فولیکول‌های مو به تنهایی و بدون بافت مو گرفته می‌شوند.

در ترمیم مو به روش SUT خود فولیکول ها به محل گیرنده منتقل می شوند، بنابراین در این روش تمام فولیکول هایی که به محل کاشت و ترمیم مو منتقل می شوند. همچنین در این روش از ترمیم مو هیچ گونه ردی از جای زخم در پشت سر که فولیکول ها از آنجا گرفته شده است باقی نخواهد ماند.

ترمیم مو به روش PRP

PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت ماده‌ای است که تزریق آن موجب بهبود رشد موهای سر می‌شود. مقدار خون گرفته شده ۲۰ میلی‌لیتر است. با استفاده از سانتریفیوژ اجزای خون را جدا کرده و پلاسمای آن را به محل مورد نظر تزریق می‌کنند. در این روش از خون خود فرد استفاده شده و هیچ چیز دیگری وارد بدن نمی‌شود، بنابراین یکی از ایمن‌ترین راه‌های غربالگری خون است. پلاکت درمانی با افزایش خون‌رسانی به قسمت وسط سر، از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث تحریک پوست و موی سر می‌شود. بعد از استفاده از این تکنیک،‌ از حداقل دو هفته تا حداکثر دو ماه اولین نشانه‌های رشد مو روی سر فرد ظاهر می‌شود.

ترمیم مو با استفاده از الیاف نانو

ترمیم مو با استفاده از الیاف نانو یکی از جدیدترین روش‌های ترمیم مو است که نیازی به بانک موی فرد ندارد. در این روش، بیمار تارهای مصنوعی مو را بر اساس سلیقه خود انتخاب می‌کند. این تارها از جنس الیاف نانو هستند که پس از قرار دادن در پوست سر برای بیمار ایجاد حساسیت نمی‌کنند. این روش بدون درد و خونریزی است و می‌تواند برای تمام نواحی سر که دچار ریزش مو شده‌ است، مورد استفاده قرار گیرد. موهای ترمیم‌یافته به این روش قابلیت رنگ‌پذیری، اتو و فر کردن را دارند و بعد از گذشت زمان کمی از عمل ورود به حمام و استخر بلامانع است.

آدرس اينستاگرام دکتر سليماني

افراد مناسب جهت ترميم مو

  1. افرادی که به دلایل مختلف از جمله پزشکی و استفاده از دارو موهای خود را از دست داده‌اند.
  2. افرادی که در ناحیه‌ای از پوسته‌ی سرشان مو رویش نمی‌کند.
  3. افرادی که انواع روش‌های مختلف کاشت مو را آزمایش کرده‌اند و نتیجه نگرفتند.
  4. افرادی که مایل به انجام عمل جراحی با هزینه‌ها و عوارض بالا نیستند.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

تفاوت ترمیم مو و کاشت مو و کاربرد هر کدام

انواع روشهای ترمیم مو برای بیماران مبتلا به بیماریهای خاص

آیا برای کاشت مو جایگزین وجود دارد؟

ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو ؟نظرات کاربران درباره این مطلب :مجیدحاج محمدی [ 1402-08-21 ]
با سلام وارادت خواهشمنداست درصورت امکان به همین شماره به واتساپ بنده پیام بفرستید تا در خصوص موهای سرم عکس ارسال کنم و مشاوره بگیرم ازشما جهت هرفرایندی که قابل انجام برروی سرمن میباشد.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ترمیم محل بانک مو بعد از کاشتترمیم محل بانک مو بعد از کاشت

کاشت مو یک روش جراحی است که در آن فولیکول‌های مو را از ناحیه مقاوم در برابر ریزش مو (منطقه دهنده) برداشته و به قسمت‌های طاس یا کم‌پشتی مو پیوند می‌دهند. کاشت مو یک راه‌حل دائمی و طبیعی برای بیمارانی است که از طاسی یا ریزش مو رنج می‌برند. ... ادامه مطلب

ترمیم موی بانوان چگونه انجام میشود؟ترمیم موی بانوان چگونه انجام میشود؟

ترمیم مو روشی است که بدون نیاز به جراحی، بدون نیاز به داروی خاص و یا بیهوشی و بدون نیاز به درد و خونریزی موهای طبیعی را به محل ریزش موها انتقال می‌دهد. ... ادامه مطلب

آیا با بوتاکس، بینی کوچک می شود؟آیا با بوتاکس، بینی کوچک می شود؟

بینی در بخش مرکزی صورت بوده و یکی از اجزا مهم در زیبایی صورت است. تزریق بوتاکس به بینی و اطراف آن متدی است که سال ها توسط پزشکان و متخصصان مجرب توصیه ... ادامه مطلب

کاشت ریش و سبیل به روش FUTکاشت ریش و سبیل به روش FUT

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، امکان کاشت سبیل و ریش نیز، فراهم شده ‌است. با این تکنیک، همه می‌توانند از مزایای کاشت مو برای سبیل و ریش مردان، استفاده نموده و چهره جذابی داشته باشند. افزایش اعتماد به‌ نفس، یکی از بهترین حس‌هایی است که بعد از کاشت مو برای ریش و سبیل، تجربه خواهید کرد ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465