دکتر محسن سلیمانی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کاشت مو / انتظارات و باورهای غلط درباره پرپشت شدن موها پس از کاشت مو

انتظارات و باورهای غلط درباره پرپشت شدن موها پس از کاشت مو

کاشت مو درمانی برای ریزش موها است. تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که در عمده آنها گرافت‌های مو از نواحی دیگر سر، استخراج شده و در ناحیه‌ای که دچار طاسی است کاشته می‌شود. ریزش مو عموماً به دلیل الگوهای ریزش مو مردانه اتفاق می‌افتد که با عنوان آلوپسی آندروژنیک هم شناخته می‌شود. التهاب و جراحت پوست سر، جراحات ناشی از سوختگی، ریختن آب جوش بر روی پوست، عمل جراحی، تصادفات و … باعث می‌شوند تا موهای ناحیه آسیب‌دیده برای همیشه از بین رفته و دیگر رشد نکنند که می‌توان این مشکل را با کاشت مو لا به لای موها برطرف نمود.

اگر به تراکم موهای طبیعی پوست سر نگاه کنید، می بینید که در بین افراد با شرایط زندگی، نژاد، جغرافیای زندگی و وضعیت جسمی مختلف، متفاوت است. تراکم موهای کاشته شده در افراد به تعداد پیوندها بستگی دارد و انتظار داشتن موهایی بسیار پر تراکم مانند وضعیت اولیه و یا بیشتر خواسته ای غیر منطقی می باشد. کاشت مو اگر در مرکز معتبر و با تکنیک های مناسب هر متقاضی انجام شود، پس از گذشت زمانی حدود یک سال نهایتاً 70 تا 80 درصد موهای ریخته شده را برمی‌گرداند.انتظارات بسیاری از افراد از کاشت مو، منطقی و دست یافتنی نیست و اغلب انتظار پرپشتی کامل موها را دارند. این گروه توقع دارند با یک جلسه کاشت موی طبیعی موها مانند دوران بلوغ پرپشت شده و پوست سر دیده نشود. باید به بیماران یادآوری کرد که هدف از کاشت موی طبیعی تنها افزایش تراکم نسبت به شرایط قبلی است و اگر تراکم با پرپشتی بیشتری در نظر باشد باید این کار را تکرار کنند. متأسفانه درصد کمی از افراد، واقع‌بین می باشند. اگر قصد کاشت موی طبیعی دارید بهتر است با باورهای اشتباه و غلطی که درباره کاشت مو وجود دارد آشنا شوید. خیلی از افراد این باورهای غلط کاشت مو را پذیرفته اند و بدون اطلاع از حقیقت آنها اقدام به کاشت مو می کنند که همین موضوع باعث می شود از نتیجه ناراضی باشند یا در زمان نامناسب اقدام به کاشت مو کنند.

اگر از فقدان موهای خود رنج می‌برید، می‌توانید با پیوند مو مشکل خود را حل کنید. بزرگترین مزیت پیوند مو این است که فرد اعتماد به نفس خود را بازمی‌یابد. در کلینیک بهین اصفهان از بهترین روشهای کاشت و پیوند مو بهره گرفته شده است تا نتایجی رضایت بخش و شگفت انگیز برایتان به ارمغان آید. در این مرکز از روشهای کاشت مو شامل پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی استفاده می‌شود. مورد قابل ذکر آن است که شما می‌توانید بر اساس میل خود موهای پیوند یافته را حفظ کنید، آنها را رنگ کنید، مواد آرایشی بزنید، بشویید و با هر مدل مویی آراسته کنید. به منظور دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ‌تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.

عوامل مؤثر بر نتیجه ی کاشت مو

فاکتورهای زیادی بر نتیجه‌ کاشت طبیعی مو و ظاهر نهایی فرد تأثیرگذار هستند که در ادامه به توضیح چند مورد از آنها به صورت خلاصه‌‌ می‌پردازیم:

  1. انتخاب درست پزشک متخصص و کلینیک مورد اعتماد، بر نتیجه عمل زیبایی تأثیر مستقیم دارد.
  2. به هر میزان که بانک موی فرد بیشتر باشد، نتیجه عمل زیبایی اثر بخش‌تر خواهد بود و برعکس هر چقدر میزان طاسی سر نسبت به بانک مو بیشتر باشد نتیجه مورد رضایت نخواهد بود.
  3. واحد شمارش مو، گرافت است. در هر گرافت، یک تا چهار تار مو وجود دارد. این تار موها در ریشه به هم متصل‌ هستند. در کاشت مو، از بانک مو یک گرافت برداشته می‌شود و به قسمتی از سر که دچار طاسی یا کم‌مویی شده است پیوند داده می‌شود. به هر نسبت که تعداد تار مو در این گرافت‌ها بیشتر باشد نتیجه‌ کاشت مو پرپشت تر به نظر می‌رسد.
  4. بسیار مهم است که انتظاراتی واقع‌بینانه از این عمل داشته باشید. اگر موهای زیادی ندارید با کاشت مو نمی‌توانید به موهایی پر پشت و کامل دست پیدا کنید. هرچه موهای باقیمانده ضخیم‌تر و متراکم‌تر باشند، نتایج بهتری هم کسب خواهد شد.
حجم موها پس از کاشت مو

نحوه کاشت مو

عمل کاشت مو به طور کلی شامل مراحل زیر می‌باشد:

ابتدا ناحیه‌ای از سر که قرار است موها از آنجا برداشته شوند شیو می‌شود تا برداشت فولیکول‌های مو آسانتر گردد. سپس دکتر این ناحیه را تحت بیحسی موضعی قرار می‌دهد. در این مرحله بخش‌هایی از پوست سر را که حاوی موهای ضخیم و با کیفیت است را برداشته، گرافت‌های مو را از یکدیگر جدا کرده و در ناحیه مورد نظر می‌کارد. ممکن است از ابزارهای مختلفی برای برداشتن پوست سر استفاده شود. برای مثال ممکن است از لوله‌ای گرد یا تیغ جراحی استفاده شود. ممکن است بتوان با یک پانچ گرافت ۲ الی ۱۵ تار مو را از سر برداشت. ممکن است هر گرافت مو حاوی ۴ الی ۱۰ تار مو باشد. یک نوار بلند گرافت می‌تواند حاوی ۴۰ تار مو باشد.

انتظارات و باورهای غلط پس از کاشت مو

باورهای غلط درباره کاشت مو باعث می شوند بسیاری از افراد توقعات نا به جا از کاشت مو داشته باشند و اطلاعات ناکافی آنها از کاشت مو باعث شود تا با ابهاماتی درباره کاشت مو روبرو شوند که پس از روبرو شدن با حقیقت با انتظارات آنها همخوانی نداشته باشد، بنابراین بهتر است قبل از اینکه اقدام به کاشت مو کنید اطلاعاتی از آن به دست آورید و ابهامات خود در زمینه کاشت مو را برطرف کنید.

باور غلط 1: موهای کم پشت را می توان با کاشت مو پر پشت کرد.

در فرایند کاشت مو یک شکاف روی پوست سر ایجاد می شود و مو در سر کاشته می شود، بنابراین باید فضای کافی برای این کار وجود داشته باشد. اگر موها کاملاً کم پشت باشند این کار ساده است؛ اما اگر فاصله کمی بین تارهای مو وجود داشته باشد این کار ممکن نیست و نمی توان موهای کم پشت را با کاشت مو پرپشت کرد.

باور غلط 2: هرچه در یک جلسه تعداد گرافت های بیشتری پیوند زده شود بهتر است.

این باور اشتباه است و به این شکل نیست. البته بهتر است کاشت مو در هر جلسه بیشتر باشد تا احتمال ایجاد اسکار در پوست سر کم شود و نتیجه طبیعی تری از کاشت مو بگیرید؛ اما این را نیز در نظر بگیرید که این کار باعث می شود زمان جلسات کاشت مو طولانی شود و این موضوع باعث می شود مو کمتر از حد معمول مورد انتظار رشد کند.

باور غلط 3: اگر تعداد زیادی مو کاشته شود ممکن است خون به اندازه کافی به آنها نرسد.

این یک باور غلط در مورد کاشت مو است و در واقع جریان خون سر به قدری هست که برای هر تعداد موی کاشته شده کافی باشد؛ اما ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد، به عنوان مثال اگر گرافت های مو خیلی بزرگ یا بسیار نزدیک به یکدیگر باشند، جریان خون می تواند سراسر آنها را بپوشاند و مانع رشد خوب موها شود

باور غلط 4: کاشت مو برای جوان ها بهتر است.

برخی فکر می کنند عمل کاشت مو برای افراد جوان بهتر جواب می دهد؛ اما این یک باور اشتباه درباره کاشت مو است و حقیقت ندارد. به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. دلیل این امر این است که در جوانی الگوی ریزش موها هنوز ثابت نشده است.

باور غلط 5: بلافاصله پس از ریزش بهترین زمان برای کاشت مو است.

برخی به اشتباه فکر می کنند بهتر است وقتی کاشت مو را انجام دهید که ریزش تازه شروع شده باشد؛ اما در حقیقت این طور نیست، کاشت مو کم کم تثبیت می شود و حدود یک سال طول می کشد تا کاملاً خودش را نشان دهد. موها آنقدر آهسته شروع به رشد می کنند که کسی متوجه پروسه تغییر آنها نمی شود. اگر کاشت مو خیلی زود انجام شود کسی متوجه نتایج نمی شود و انجام آن اتلاف وقت و هزینه است. به علاوه، ممکن است باعث افزایش سرعت ریزش موها شود.

باور غلط 6: کاشت مو برای مردان و زنان تفاوتی ندارد.

علی رغم پیشرفت های زیادی که در این حوزه به دست آمده است، هنوز هم پزشکان به خاطر بخش دهنده بیماران محدودیت هایی دارند. در بسیاری از زنانی که ریزش مو را تجربه می کنند، بخش های دهنده هم به همان اندازه بخشهای گیرنده سر کم مو است و موجب بی اثر بودن کاشت مو می شود.

باور غلط 7: هر چه گرافت مو بزرگتر باشد تراکم بیشتری ایجاد می کند.

تراکم موها به میزان کلی تار موهایی بستگی دارد که به یک منطقه جدید منتقل شده اند و ربطی به اندازه گرافت ها ندارد. در بیشتر موارد گرافت های بزرگتر منجر به بد فرمی نتیجه کار می شوند و تأثیری بر تراکم ندارند.

باور غلط 8: روش کاهش پوست سر مناسب است.

در روش کاهش پوست سر، پزشکان سعی می کنند پوست قسمت های طاس را به روش جداسازی آن کم کنند؛ اما برای بستن شکاف، پوست باید از اطراف کشیده شود. این کار موجب کم شدن تراکم در قسمت عقب سر و سفت شدن پوست سر می شود. این دو اثر به طرز قابل توجهی امکان برداشتن موی بیشتر از قسمتهای دهنده را محدود می کند و همزمان قسمت های بالا و جلوی موها را کم پشت باقی می گذارد. علاوه بر اینها، محل زخم باید با مو پوشانده شود و بهتر است از موهایی استفاده شود که در جلو قرار دارند.

باور غلط 9: هرچند جلسه که بخواهیم می توانیم کاشت مو را انجام دهیم.

محدود بودن تعداد جلسه‌های کاشت مو یکی از مهم ترین محدودیتهای کاشت موی طبیعی است و دلیل آن هم این است که تعداد موهاي قابل برداشت از منطقه‌ دهنده مو بيشتر از حد مشخصي نيست (حدود 15 تا 20 هزار تار مو). به ‌عنوان يک اصل کلي فقط تا حدي مي‌توان از موهاي منطقه‌ دهنده مو برداشت کرد که آسيبي به منطقه برداشت وارد نشده و پوست تحمل کشش برداشت را داشته باشد.

باور غلط 10: تراکم موهای کاشته شده مانند تارکم موی طبیعی است.

در کاشت موي طبيعي، شکاف‌هاي بسيار ظريفي براي قراردادن گرافت‌ها در پوست منطقه طاس ايجاد مي‌شود. اگر اين شکاف‌ها خيلي به همديگر نزديک باشند پوست بين آنها پاره شده و دو شکاف کوچک تبديل به يک شکاف بزرگ مي‌شود، بنابراين مجبوريم يک فاصله حداقلي را رعايت کنيم. فاصله فوق حدود 2 تا 3 برابر فاصله بين موهاي با‌ تراکم عادي بوده و به همين نسبت هميشه‌ تراکم موهاي کاشته شده در جلسه اول کمتر از‌ تراکم موهاي عادي است. در جلسه‌هاي بعدي مي‌توان اين فاصله را کمتر کرد.

صفحه اينستاگرام دکتر سليماني

عوارض جانبی کاشت مو

یکی از عارضه های جانبی متداول کاشت مو، کم شدن مو است که عموماً موقتی می باشد. همچنین وجود قطعات طاسی به صورت سکه ای روی سر متداول است. همچنین در برخی از بیماران سکسکه های بعد از عمل دیده است که مدتی بعد خود به خود از بین می روند.

تورم نواحی مانند پوست سر و پیشانی نیز از عوارض جانبی این عمل می باشد. در این مورد، داروهایی برای آرام سازی ورم وجود دارد. همچنین به این نکته دقت کنید که ممکن است برخی از بیماران سرشان دچار خارش شود و باید از خاراندن سر اجتناب کنند؛ چراکه خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری دلمه‌های پوستی می گردد.

کاشت ابرو در کلینیک بهین اصفهان با مطلوب ترین نتایج و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت هماهنگی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36290689 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، بعد از اورژانس بیمارستان شریعتی ، طبقه دوم بانک آینده ،کلینیک پوست ومو بهین
تلفن : 36290689 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

قبل از کاشت مو لازم است چه نکاتی را بدانیم ؟

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

آیا پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو برای زنان هم امکان پذیر است؟

کاشت مو برای افرادی که دچار سوانح آتش سوزی شده اندنظرات کاربران درباره این مطلب :میرحسن میرپناهی [ 1402-06-12 ]
با عرض سلام من حدود دو ماه از کاشت موهام گذشته و جلوی پیشانیم به صورت سکه ایی رشد نکرده و خیلی نگرانم آیا امکان رشد در این ناحیه هست

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عوامل موثر بر هزینه کاشت ریشعوامل موثر بر هزینه کاشت ریش

برخی از مردان به دلایل مختلفی دارای ریش و سبیل کم‌ پشتی در ناحیه صورت خود هستند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مسئله به راحتی قابل حل است. به این صورت که مردان می‌ توانند با برخورداری از تکنیک‌ های کاشت ریش و سبیل اعتماد به نفس را به خود بازگردانند. ... ادامه مطلب

مزایا و فواید مزوتراپی زیر چشم چیست؟مزایا و فواید مزوتراپی زیر چشم چیست؟

حلقه های تیره دور چشم و کیسه های چربی کوچک روی پلک ها همراه با بالا رفتن سن ظاهر می شوند.یک از روشهای موثر برای رفع تیرگی، چین و چروک های ریز و لک در اطراف چشم، مزوتراپی است که با تزریق کوکتل در ناحیه زیر چشم انجام میشود. ... ادامه مطلب

مصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مومصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از روش های قطعی برای درمان ریزش مو است. موفقیت در انجام پیوند مو، به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل، انجام جراحی در کلینیک های معتبر توسط متخصصان مجرب است؛ اما بعد از انجام کاشت مو توسط پزشک متخصص، موفقیت این جراحی وابسته به مراقبت های بعد از کاشت مو است. ... ادامه مطلب

تفاوت ترمیم مو و کاشت مو و کاربرد هر کدامتفاوت ترمیم مو و کاشت مو و کاربرد هر کدام

ممکن است تا کنون بارها تبلیغات مختلفی از کاشت موی طبیعی توسط کلینیک ها یا انسیتوهای مذکوردیده یا شنیده باشید ولی آیا باید کدام را انتخاب کرد و شما کدام را ترجیح می دهید؟ ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465